Доходи росії від нафти і газу у 2023 році скоротились на 46%

ЕКОНОМІКА
07 березня, 11:01
Доходи росії від нафти і газу у 2023 році скоротились на 46%

Дефіцит бюджету за зазначений період, за даними Мінфіну рф, становив 2,581 трлн руб.

Згідно зі звітом Мінфіну рф, нафтогазові доходи бюджету московії за січень-лютий 2023 знизилися в порівнянні з тим же періодом 2022 року на 46%, до 947 млрд руб.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на звіт мінфіну рф.

Дефіцит бюджету за зазначений період, за даними Мінфіну рф, становив 2,581 трлн руб., наблизившись до річного плану в 2,925 трлн руб. За січень-лютий 2022 дефіцит становив 415 млрд руб. Доходи на початку року знизилися на 25%, склавши 3,163 трлн руб.

Разом з тим витрати збільшилися на 52% проти такого ж періоду 2022 року, до 5,744 трлн руб. Зокрема, витрати на держзакупівлі в січні-лютому 2023 становили 2,074 трлн руб. За цей період минулого року на держзакупівлі було витрачено 654 млрд руб.

Зазначається, що падіння пов'язано зі зниженням котирувань цін на нафту марки Urals та скороченням обсягу експорту газу.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Естонія закликає вдвічі знизити верхню межу ціни на російську нафту.

Європейський Союз має вдвічі знизити цього місяця верхню межу ціни на російську нафту, яка зараз становить $60, і ще більше обмежити можливості Москви фінансувати війну в Україні.

"Ми повинні встановити верхню межу ціни на російську сиру нафту, щоб вона не дозволяла російській державі отримувати надприбутки", – сказав заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

За словами Рейнсалу, скорочення ліміту вдвічі було б "правильним напрямком".

Країни ЄС взяли на себе зобов'язання в принципі утримувати верхню межу на рівні 5% нижче середньоринкових цін. Однак будь-які зміни цього порогу встановлюються країнами "Великої сімки", які мають зустрітися пізніше цього місяця, щоб обговорити це питання.

Рейнсалу також заявив, що лідери ЄС повинні посилити санкції проти російських банків і ядерної енергетики.

Глава МЗС Естонії також наголосив на необхідності боротися з методами обходу санкцій, які дозволяють рф отримувати доступ до технологій для військових потреб.

США та інші країни поки неохоче йдуть на зниження верхньої межі через побоювання, що це може призвести до стрибка цін на нафту, тому зниження на величину, запропоновану Рейнсалу, малоймовірне. Крім того, рішення про зміну верхньої межі ціни потребує підтримки спочатку G7, а потім одностайності серед усіх країн-членів ЄС.

Рейнсалу заявив, що банківська та страхова системи росії досі можуть працювати в міжнародній мережі SWIFT, у той час як верхня межа ціни на нафту повинна бути поширена на природний газ.

"Звичайно, це питання консенсусу, але ми не відступимо від нашого заклику", – сказав він.
Читайте також:
Світ
"Міжнародній спільноті зрозуміло, хто є агресором, і хто має нести витрати цієї незаконної війни – росія".
24 травня, 14:05
Війна
Необхідне для російських оборонних компаній обладнання в рф завозять військові підрядники, що уникнули потрапляння в списки санкцій
18 травня, 11:51
Світ
Минулого року до рф було відправлено деталі літаків Boeing, Airbus та інших.
16 травня, 09:07
Економіка
Сумно і прикро, але великі корпорації лишають колись прибутковий для них російський ринок не з власного бажання, а виключно  під тиском.
14 травня, 20:17
Економіка
під санкції може потрапити нафтопровід "Дружба".
14 травня, 10:00
Політика
Захід засуджує дії рф і вважає, що «зараз не час поглиблювати відносини з росією
11 травня, 13:22