Дональд Трамп отримав пожертви на $8 млн від друзів путіна

СВІТ
20 березня, 12:44
Дональд Трамп отримав пожертви на $8 млн від друзів путіна

Медіакомпанія Трампа знаходиться під федеральним розслідуванням за відмивання грошей, пов’язане з росією.

Повідомляється, що медіакомпанія Трампа знаходиться під федеральним розслідуванням за відмивання грошей, пов’язане з росією.

Федеральне кримінальне розслідування щодо медіа-компанії колишнього президента Дональда Трампа Trump Media розширилося й охопило потенційні порушення щодо відмивання грошей, пов’язаних із пожертвами у розмірі 8 мільйонів доларів пов'язаними з росією, що потенційно ще більше загрожує медіа-компанії експрезидента та її планованому злиттю з компанією  Digital World Acquisition Corp (DWAC).

Посилаючись на анонімні джерела, The Guardian повідомляє, що наприкінці минулого року федеральна прокуратура Нью-Йорка розпочала кримінальне розслідування діяльності Trump Media & Technology Group, яка володіє платформою Truth Social Трампа, щоб ретельно перевірити 8 мільйонів доларів у виплатах.

Повідомляється, що виплати були здійснені двома траншами, причому 2 мільйони доларів було виплачено компанії в грудні 2021 року — коли вона була на «межі краху» після затримки запланованого злиття з DWAC — і ще 8 мільйонів доларів було виплачено двома траншами кілька місяців потому.

Платежі надійшли від Paxum Bank, зареєстрованого в Домініці, і ES Family Trust, а Guardian повідомляє, що Paxum Bank частково належить Антону Постольнікову, родичу Олександра Смирнова, соратника кремлівського бункерного щура володимира путіна, який працював на уряд путіна до 2017 року, а зараз керує контрольованою росією морською компанією «Росморпорт».

Як повідомляється, у жовтні 2022 року слідчі отримали інформацію про виплати від викривача Вілла Вілкерсона, колишнього керівника Trump Media, який розповів Guardian, що платежі спочатку «викликали тривогу» в Trump Media, і керівники розглядали можливість повернути гроші, але вирішили частково цього не робити, тому що вони не могли дозволити собі їх втратити.

Повідомляється, що син Трампа Дональд Трамп-молодший знав принаймні про перший платіж, повідомляє Guardian, цитуючи електронний лист, надісланий йому, щоб «тримати [його] в курсі», але видання зазначило, що незрозуміло, чи Трамп — голова Trump Media — був обізнаний про платежі та їхнє походження, сказавши, що він «не був особливо зацікавлений в управлінні повсякденною роботою» компанії.

Trump Media і міністерство юстиції поки не відповіли на запити про коментарі.

Як зазначає Guardian, досі не зрозуміло, наскільки юридична відповідальність загрожує Trump Media через отримання 8 мільйонів доларів, і згідно з федеральними правилами щодо відмивання грошей прокурори повинні були б довести, що вони були продуктом «незаконної діяльності», а Trump Media активно намагався приховати джерело платежів.

Повідомляється, що прокуратура також зацікавлена у виплатах, оскільки Paxum Bank фінансує бізнес, пов'язаний з порнографією та секс-бізнесом, які також піддаються більшому ризику відмивання грошей.

Повідомлені звинувачення у відмиванні грошей і «потенційно неприйнятні джерела» платежів також можуть перешкодити передвиборчій кампанії Трампа у 2024 році, навіть якщо вони не призведуть до жодних кримінальних звинувачень, зазначає Guardian, особливо після того, як його передвиборча кампанія у 2016 році вже зіткнулася з розслідуваннями щодо ймовірних зв’язків з росією.

Trump Media було створено незабаром після того, як Трамп залишив свій пост у 2021 році, коли експрезидент планував створити власну соціальну мережу Truth Social після того, як його вигнали з традиційних соціальних платформ після заворушень 6 січня.

Компанія зіткнулася з негараздами через заплановане злиття з DWAC, вперше оголошене в жовтні 2021 року, яке дасть медіакомпанії приплив капіталу та дозволить їй торгувати на фондовому ринку.

Хоча таким SPAC, як DWAC, заборонено планувати злиття під час IPO, DWAC нібито вів переговори з Трампом про придбання Trump Media за кілька місяців до офіційного оголошення про злиття, повідомляє New York Times у жовтні 2021 року, що потенційно порушує законодавство про цінні папери. 

Це привернуло пильну увагу федеральних слідчих, і влітку 2022 року DWAC і Trump Media повідомили, що вони отримали повістки великого журі в рамках розслідування. Розслідування поставили під загрозу злиття двох компаній, яке має завершитися у вересні 2023 року після того, як акціонери DWAC погодилися відкласти злиття в листопаді.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Конгрес має розслідувати, як один мільярдер створює державну політику та зовнішню політику для всього світу.
14 вересня, 07:36
Світ
Помічники та союзники Байдена кажуть, що готуються рішуче протидіяти розслідуванню щодо імпічменту і представити його як фікцію
02 вересня, 11:23
Опінії
Хочу засмутити більшість кандидатів: всі 58 посад вже продані, а імена переможців конкурсу відомі задовго до його початку.
27 серпня, 09:07
Опінії
Правда полягає в тому, що це «турне» мало на меті передвиборчу агітацію.
21 серпня, 07:27
Політика
Британський міністр не планує надалі займатись ані політикою, ні обороною.
16 липня, 07:25
Блоги
І взагалі народ їм не потрібний. Навіщо їм такий невдячний, голодний, злий, невігласний і хворий народ?
12 липня, 14:05