Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці
Постійно змінний стан нашої зірки, на поверхні якої вирує вогняний смерч заввишки 120 тисяч кілометрів, зафільмували астрофізики зі США.
Відповідні фотознімки показали дослідник з Університету Аризони у Фініксі Ендрю МакКарті та Джейсон Ґензел, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "PetaPixel".
Доволі приголомшливе видовище на Сонці, котре фіксується завдяки супутникам і надпотужним телескопам, спантеличило науковців, які раніше не бачили настільки деталізований масштабне торнадо з полум'я.
«Ось, що значить ювелірне поєднання науки та мистецтва. Зроблені нами світлини насправді об'єднали понад 90 000 супутникових зображень. Ми їх ретельно склали, обробили, щоби показати нашу зірку так, як ви ніколи раніше не бачили», – прокоментував астрофізик Ендрю МакКарті.
Натомість його колега Джейсон Ґензел додає, що для цілковитої точності форму та положення Сонця було змінено та узгоджено з відповідними даними, отриманими безпосередньо з космосу від найсучаснішого коронографа NASA.
«Дізнавшися про сильні сонячні бурі, ми спрямували наш телескоп на ту зону зірки, де вже вирував торнадо. Цей стовп із вогню мав висоту понад 120 тисяч кілометрів і викидав плазмову хмару на зовні. Нам вдалося створити 140-мегапіксельне зображення цього видовища», – додав астрофізик з Університету Аризони.
Оприлюднені мозаїчно-комбіновані знімки візуалізували багато різних елементів, які інакше неможливо було б відзняти разом і тим самим показали поверхню Сонця з до тепер недоступного ракурсу.
Також слід наголосити на тому, що зонд Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році.