Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці

27.03.2023, 17:37
Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці
Фото: PetaPixel

Постійно змінний стан нашої зірки, на поверхні якої вирує вогняний смерч заввишки 120 тисяч кілометрів, зафільмували астрофізики зі США.

Відповідні фотознімки показали дослідник з Університету Аризони у Фініксі Ендрю МакКарті та Джейсон Ґензел, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "PetaPixel".

Доволі приголомшливе видовище на Сонці, котре фіксується завдяки супутникам і надпотужним телескопам, спантеличило науковців, які раніше не бачили настільки деталізований масштабне торнадо з полум'я.

«Ось, що значить ювелірне поєднання науки та мистецтва. Зроблені нами світлини насправді об'єднали понад 90 000 супутникових зображень. Ми їх ретельно склали, обробили, щоби показати нашу зірку так, як ви ніколи раніше не бачили», – прокоментував астрофізик Ендрю МакКарті.

Натомість його колега  Джейсон Ґензел додає, що для цілковитої точності форму та положення Сонця було змінено та узгоджено з відповідними даними, отриманими безпосередньо з космосу від найсучаснішого коронографа NASA.

«Дізнавшися про сильні сонячні бурі, ми спрямували наш телескоп на ту зону зірки, де вже вирував торнадо. Цей стовп із вогню мав висоту понад 120 тисяч кілометрів і викидав плазмову хмару на зовні. Нам вдалося створити 140-мегапіксельне зображення цього видовища», – додав астрофізик з Університету Аризони.

Оприлюднені мозаїчно-комбіновані знімки візуалізували багато різних елементів, які інакше неможливо було б відзняти разом і тим самим показали поверхню Сонця з до тепер недоступного ракурсу.

Також слід наголосити на тому, що зонд Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році.

Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці_1
Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці_3
Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці_5
Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці_7
Дослідники з Аризони показали торнадо на Сонці_9
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Неповнолітнього хлопця, на ім'я Олег, вивезли півтора року тому зі знищенного Маріуполя. Тепер підліток «адаптується» у родині загарбників.
24 січня, 20:36
Полтава
Влітку 1905 року у Полтаві створено приватний освітній заклад 1 розряду. Якісною освітою дівчат стала опікуватися Наталя Старицька.
17 січня, 08:20
Опінії
84 роки тому у прикордонній парохії Суомуссалмі сталася велична битва. Дарма, що серед окупантів були уродженці підсовєцької України.
07 січня, 19:53
Війна
Наші захисники виборюють найголовніше для українського народу — звільнення від загарбників та переможне відновлення миру. Їм не до свят.
04 січня, 12:27
Життя
Підприємці та науковці маленької острівної азійської держави об'єдналися заради спільної мети. Вона полягає у дослідженні світового океану.
03 січня, 14:45
Війна
Українські захисники не покладаючи рук відбивають російську агресію на всій протяжності фронту. Тяжко всюди: і у Кринках, і у Куп'янську...
29.12.2023, 19:01