Дослідження: більшість сучасних росіян – нащадки чекістів і злочинців

ПОЛІТИКА
01 березня, 19:52
Дослідження: більшість сучасних росіян – нащадки чекістів і злочинців
Фото: 24 Канал

Предки 39% жителів ресурсної федерації московії уникли сталінських репресій і терору, тому не відчувають жодної емпатії до українців.

Такі результати щорічного симпозіуму, організованого Кафедрою соціальної філософії та філософії історії Московського державного університету, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Російські науковці поставили невтішний діагноз своєму суспільству, яке тільки-но пристосовується до нових викликів сучасності та глобальних змін, викликаних бажанням кремлівського бункерного щура загарбати Україну.

Як вдалося встановити за весь минулий рік, головним керунком рефлексій росіян є пошук винних всередині власного населення (так званої "п'ятої колони" – прим. ред.) і агресія на зовні (проти закордонних ворогів – прим. ред.).

Основною, але не єдиною, причиною згаданих явищ названо "поколінське безпам'ятство" більшості сучасних мешканців РФ, чиїх бабусь і дідусів, або прабабусь і прадідусів ніяк не торкнулися сталінські репресії.

«Постпам'ять про терор 1920-1940-х років збереглася у сім'ях чверті росіян (24%). Але серед них лише 10% знають подробиці життя та долі репресованих предків. Тоді як 14% – знають лише факт репресій, але не знають подробиць і не шукають про це жодної інформації. Майже третина (28%) росіян не знає точно, чи торкнулися репресії їхньої родини, проте наважитися дослідити власний родовід вони відмовляються з політичних мотивів, як склалися у країні. Водночас показово, що від 36% до 42% росіян є прямими нащадками чекістів, злодіїв і охоронців ГУЛАГу», – висновується у соціологічному дослідженні.

Відтак, цілком очевидно, чому між українцями (але теж не всіма, не маймо ілюзій – прим. ред.) та росіянами існує така ментально-психологічна прірва: для нас доба совєцької окупації з її Голодоморами та розстрілами, депортаціями – важлива віха, тоді як для них – уже далека і незнана історія, про яку не залишилося жодної згадки від старшого покоління.

Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що сталінський окупаційно-терористичний режим знищив найбільше людей у світі, ніж будь-яка інша диктатура, навіть гітлерівська і маоїстська.

Читайте також:
Політика
За останній рік в Угорщині істотно посилилася агітаційно-пропагандистська кампанія за вихід країни зі складу Європейського союзу.
30 квітня, 17:27
Політика
Однак рівень загальної підтримки пересічними німцями визвольної борні українців проти російської геноцидної агресії за рік дещо послабшав.
16 квітня, 17:24
Політика
Кількість автократій нині охоплює 46% світового ВВП, тоді як у кульмінаційну мить попередньої демократизації у 1992 році – всього 25%.
30 березня, 21:39
Світ
De facto ізоляційний план комуністичного Китаю щодо врегулювання російської війни геноцидного типу проти України – вимога самих китайців.
26 лютого, 21:27
Політика
Лише 24 країни світу станом на 1 січня 2023 року зараховано до повноцінних демократій, що становить 8% від усього населення Землі.
22 лютого, 17:29
Війна
89% громадян України не складуть зброї та не здадуться на поталу російському агресору, якщо РФ спробує застосувати атомну бомбу.
12 лютого, 16:41