Довбаний фактор "не на часі" йди нах !

Опінії
05 лютого, 09:05
Довбаний фактор "не на часі" йди нах !

"Спілберг, напиши правду! Нас лімітують, щоб не більше 10-ти мін на добу!" - це крик душі мінометників до мене за пару днів ДО...

Учасник російсько-української війни, письменник

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

АНДРІЙ

На фото Андрій. По праву руку від нього позиції некрасівих. Позаду відкрите поле з рідкою посадкою вдалечині. Нейтралка. З того фланга нас прикривало лише кілька розвідосів в невеличкому яру. Приблизно такий опис місця дії.

Вночі некрасіві вирахували що у наших мінометників закінчилися заряди.

"Спілберг, напиши правду! Нас лімітують, щоб не більше 10-ти мін на добу!" - це крик душі мінометників до мене за пару днів ДО.

Бій з флангу для нас і для розвідосів велика складність - окопи та позиції на те не розраховувалися.

Ми з Андрієм в тепловізор побачили  ворожу атаку з флангу заздалегідь. Мінометникам нічим нам допомогти, рація з розвідосами мовчить. Спостерігати, як на хлопців наваляться з неочікуваної та незручної для оборони сторони, ми не були згодні. Почали насипати з автоматів. Розуміли що на такій відстані в суцільній темряві влучити шансів мало. Втім головне було попередити стріляниною своїх та хоч трохи змусити покидьків панікувати.

Доки вагнерівці розраховували на "нежданчік" було тихо. А після перших наших пострілів, як нас почали обстрілювати! Таке враження що над нами висів безпілотник чи на дальній посадці сидів корегувальник. Ми гасали від тих мін по всій своїй половині окопу (метрів 50-70). Майже відразу вогонь по нам переносився туди, де ми намагалися сховатися. Коли нас заганяли на правий фланг то все одно стріляли навмання в напрямку атаки. Хоча дивитися в тепловізор вже було ніколи. Стрільба на дурника.

Після десь 20-го розриву поруч з нами зі слухом проблема у обох.

Дзвін у вухах сильніший за свист мін. Певно тому не почули "свій" приліт. Хоча, зараз майже певен, то бабахнули з "сапога". Така труба 70 мм. СПГ-9 по науковому. Влетіла фугаска в брусвер над нашими головами. Мене закопало живцем в стрілецькій ніші. Засипало землею, ледве вибрався й знадобився час знайти й відкрити свій автомат.

Андрюху жбурнуло об стіну окопу. Гепнуло так, що порвало м'язи на правій лопатці.

Певно спостерігач доповів, що з нами "все" - на наше щастя обстріл припинився. За 20 хвилин прийшли змінники. Ми отримали можливість поплентатися до медиків. Кілометрів з 5 подужати за години з три.

Сподіваюся що Андрія не забудуть й нагородять. Він чесно заслужив на медаль.

Свою нагороду я вже отримав - за довгий язик, за те що в очі назвав командування небезпечним для особового складу мене сьогодні розжалують з командира відділення. Я, віднині, небажаний в своїй роті, а можливо й 144 баті 116 бригади. Натякають.

Смішні. Матиму нагоду не стримувати себе й написати як воно у нас насправді. Довбаний фактор "не на часі" йди нах!

Наступний допис буде про  медицину бригади. Сумніше за сумне видовище...

Читайте також:
Опінії
Владімір Путін настільки сакралізував наш півострів, що радше обміняє його на Брянськ із Курськом, аніж віддасть законному власнику.
10 березня, 16:50
Опінії
Лінія фронту Херсонщини, крім частини островів та плавнів Херсону, офіційно не є зоною бойових дій.
04 березня, 16:25
Опінії
путінська пропаганда намагається всіма засобами дезінформації не допустити публікації правди про російську агресивну війну.
25 лютого, 14:25
Опінії
Для кого вигідно затягувати війну в Україні?
25 лютого, 13:25
Опінії
За підтримки Заходу Київ має можливість назавжди зруйнувати моральний дух російської армії
24 лютого, 15:25
Опінії
Через рік конфлікт спричинив глибокі зміни в Європі. Експерт із глобального миру пояснює, як може виглядати фінал
23 лютого, 15:30