Довічне ув'язнення за корупцію: чи подолає влада корупціонерів?

ПОЛІТИКА
28.10.2020, 08:51
Довічне ув'язнення за корупцію: чи подолає влада корупціонерів?
Фото: Вголос

Парламенту пропонують підтримати зміни до законодавства, які повинні знищити корупцію.

На сайті Верховної Ради опублікували проєкт Закону №4242 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо запровадження довічного позбавлення волі за особливо тяжкі корупційні злочини)».

Авторами є депутати з різних фракцій та груп, серед яких Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Сергій Тарута, Сергій Соболєв, Антон Поляков та інші.

Вони пишуть, що метою законопроєкту є — посилення, передбаченої чинним законодавством, міри покарання за особливо тяжкі корупційні злочини, як такі, що несуть в собі найбільш небезпечний вплив на суспільні відносини та загрожують національним інтересам.

Що пропонують народні обранці?

У законопроєкті пропонується суттєво збільшити санкції у статті 191, 209, 368 Кримінального кодексу України, передбачивши можливість покарання за корупцію у вигляді довічного позбавлення волі.

Зокрема, довічне пропонують давати за злочини у великих розмірах:

- привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;

- легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Думка експертів

Фахівці вказують, що на сьогодні в Україні діє жорстке законодавство за корупцію, а також створено чимало органів, які повинні розслідувати корупційні злочини.

Однак по факту ситуація не вирішується, очевидно, що справа не в законах, а в їх виконанні й правильності та послідовності дій з боку антикорупційних органів.

Експерти переконані, що навіть схвалення цього проєкту не призведе до істотних змін у боротьбі з корупцією, бо немає політичної волі.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Верховна Рада IX скликання підтримала пропозицію щодо заборони трансжирів у харчових продуктах. Здоров'я нації повернулася у порядок денний.
09 вересня, 14:52
Опінії
Навіть найдовша дорога починається зі справді доленосного кроку! Дарма, що для московських чортів у рясах цей крок не буде останнім.
23 серпня, 20:31
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09