Довічне ув'язнення за корупцію: чи подолає влада корупціонерів?
Парламенту пропонують підтримати зміни до законодавства, які повинні знищити корупцію.
На сайті Верховної Ради опублікували проєкт Закону №4242 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо запровадження довічного позбавлення волі за особливо тяжкі корупційні злочини)».
Авторами є депутати з різних фракцій та груп, серед яких Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Сергій Тарута, Сергій Соболєв, Антон Поляков та інші.
Вони пишуть, що метою законопроєкту є — посилення, передбаченої чинним законодавством, міри покарання за особливо тяжкі корупційні злочини, як такі, що несуть в собі найбільш небезпечний вплив на суспільні відносини та загрожують національним інтересам.
Що пропонують народні обранці?
У законопроєкті пропонується суттєво збільшити санкції у статті 191, 209, 368 Кримінального кодексу України, передбачивши можливість покарання за корупцію у вигляді довічного позбавлення волі.
Зокрема, довічне пропонують давати за злочини у великих розмірах:
- привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
- легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Думка експертів
Фахівці вказують, що на сьогодні в Україні діє жорстке законодавство за корупцію, а також створено чимало органів, які повинні розслідувати корупційні злочини.
Однак по факту ситуація не вирішується, очевидно, що справа не в законах, а в їх виконанні й правильності та послідовності дій з боку антикорупційних органів.
Експерти переконані, що навіть схвалення цього проєкту не призведе до істотних змін у боротьбі з корупцією, бо немає політичної волі.