НАЗК пропонує карати суддів за ухвалення необґрунтованого рішення
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
Такі відомості оприлюднила «Судово-юридична газета» із посиланням на власні джерела у Нацагентстві з питань запобігання корупції.
За умисне ухвалення свідомо незаконного або необґрунтованого рішення, вчинене суддями з корисливих чи інших особистих мотивів, пропонується карати кримінальною відповідальністю.
Себто у разі, якщо рішення, вирок, ухвала, постанова або судовий наказ завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих фізичних, чи юридичних осіб або державним, чи громадським інтересам, такий слуга Феміди має бути позбавлений волі. Строк пропонується — від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Окремо у законопроєкті передбачено, що у випадку, якщо зазначені дії спричинили тяжкі наслідки, судді каратимуться позбавленням волі на строк від 4 до 8 років. Фактично, йдеться про започаткування судової реформи у доволі поміркованому вигляді, чого явно нині замало.
«Істотною шкодою у контексті запропонованої статті 374-1 ККУ слід вважати таку, яка полягає у заподіянні матеріальних збитків, що у 100 та більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тяжкими наслідками пропонується вважати таку шкоду, яка завдала матеріальних збитків, що у 250 та більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян», — пояснили у НАЗК.
Ні для кого не секрет, що суддівська гілка влади найбільш корумпована в Україні, а слуги Феміди насправді є слугами політиків, депутатів і олігархів, які виконують їх забаганки, прикриваючись «іменем українського народу». Вважаємо, що цілковита люстрація суддівського корпусу та оновлення судової системи не просто на часі, а давно перезріла потреба.