НАЗК пропонує карати суддів за ухвалення необґрунтованого рішення

КРИМІНАЛ
26.10.2023, 17:37
НАЗК пропонує карати суддів за ухвалення необґрунтованого рішення
Фото: Останній Бастіон

Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.

Такі відомості оприлюднила «Судово-юридична газета» із посиланням на власні джерела у Нацагентстві з питань запобігання корупції.

За умисне ухвалення свідомо незаконного або необґрунтованого рішення, вчинене суддями з корисливих чи інших особистих мотивів, пропонується карати кримінальною відповідальністю.

Себто у разі, якщо рішення, вирок, ухвала, постанова або судовий наказ завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих фізичних, чи юридичних осіб або державним, чи громадським інтересам, такий слуга Феміди має бути позбавлений волі. Строк пропонується — від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Окремо у законопроєкті передбачено, що у випадку, якщо зазначені дії спричинили тяжкі наслідки, судді каратимуться позбавленням волі на строк від 4 до 8 років. Фактично, йдеться про започаткування судової реформи у доволі поміркованому вигляді, чого явно нині замало.

«Істотною шкодою у контексті запропонованої статті 374-1 ККУ слід вважати таку, яка полягає у заподіянні матеріальних збитків, що у 100 та більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тяжкими наслідками пропонується вважати таку шкоду, яка завдала матеріальних збитків, що у 250 та більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян», — пояснили у НАЗК.

Ні для кого не секрет, що суддівська гілка влади найбільш корумпована в Україні, а слуги Феміди насправді є слугами політиків, депутатів і олігархів, які виконують їх забаганки, прикриваючись «іменем українського народу». Вважаємо, що цілковита люстрація суддівського корпусу та оновлення судової системи не просто на часі, а давно перезріла потреба.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13.05.2023, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51
Опінії
З'ясувалося, народні обранці дослухалися прохань Сергія Шаптали та Валерія Залужного. Навряд це допоможе перемогти російського агресора?..
20.12.2022, 08:27