Друга спроба монополізації влади в Україні

Опінії
16 липня, 08:47
Друга спроба монополізації влади в Україні

Володимир Зеленський таки пішов шляхом Віктора Януковича. Дарма, що "ґарант" вперто не бажає вчитися на помилках попередників.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Поступово після виборів у 2019 році стало зрозуміло, моновлада — не така вже і моновлада, як здається на перший погляд. У тому сенсі, що там і ідеолоґічно різні люди, і фінансово різні люди (маю на увазі причетність до різних ґруп впливу).

При цьому сильних фіґур всередині самої влади було тá й лишається не так вже і багато. Одна з них — Арсен Аваков (але то вже історія); зараз його відхід виглядає як узгоджена дія.

Аваков вирішив не чекати явного настрою Офісу президента остаточно змістити міністра внутрішніх справ до осені, а отже розглядає, (я так припускаю), можливість діяльності в іншій сфері.

Зовні це виглядає як посилення Андрія Єрмака; ну, а як буде насправді — подивимося. Юлій Цезар колись говорив: «Влада тільки виграє і посилюється від того, коли нею користуються помірно».

Що ж стосується цієї влади в Україні, то й у 2019 році, і зараз (при другій спробі монополізації на рівні вертикалі) залишається питання: під щó конкретно Офіс президента хоче всієї повноти й контрольованості влади? Під які завдання; вони взагалі є?

Якщо ж це просто влада заради влади, то ефект, переконана, може бути прямо протилежним.
Читайте також:
На Банковій заметушилися. Здається "найвеличніший лідер світу" вирішив підстелити собі соломку напередодні нового політичного сезону.
28 липня, 11:14
ДБР відкрило справу за фактом винесення суддями Верховного Суду рішення у справі Тупицького
19 липня, 12:05
Ще раз про ситуацію, коли шляхетні люди стрілялися...
15 липня, 13:16
Депутати пропонують надати Зеленському право ухвалювати політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий захід
23 червня, 10:15
Поліція Авакова хоче використовувати електрошокери проти громадян при вчиненні адміністративних правопорушень
29 квітня, 11:35