Друзям все, ворогам закон...

ПОЛІТИКА
27.09.2021, 14:05
Друзям все, ворогам закон...

"Онур" побудує аеродром у Дніпрі за 5,64 млрд грн

Турецькі друзі Зеленського "Онур" побудують аеродром у Дніпрі за 5,64 млрд грн - на 30% дорожче переможців попереднього аукціону.

Будувати аеродром у Дніпрі буде дружня Володимиру Зеленському турецька компанія "Онур" за 5,64 млрд грн, хоча за пів року до цього конкурентні торги завершилися на сумі на 30% меншій.

Але навіщо та економія, коли друзям потрібен підряд.

Про це говориться в статті Юрія Ніколова на ZN.

"Багато хто розцінив його як грошовий реверанс особисто Володимиру Зеленському. Бо пів року тому цей контракт отримала геть інша компанія — "Альтіс". Вона виграла його за 3,95 млрд грн, ще коли міністром інфраструктури був Владислав Криклій, і на аеродромний тендер допустили вісім дійсно потужних будівельних компаній", - зазначає Ніколов.

Однак будівництву спочатку заважала місцева влада, саботуючи земельні рішення, а потім Антимонопольний комітет на два місяці зупинив будь-які виплати підряднику.

Як наслідок, "Альтіс" вклав у підготовчі роботи власних 100 млн грн, після чого з ним розірвали контракт.

Новий тендер оголосили зі старою початковою сумою - 5,7 млрд грн, з якої "Альтіс" спустився до 3,95 млрд. Очікувалося, що його виграє фірма Олександра Бойка "Автомагістраль-Південь" - за чутками, улюблена компанія групи Кирила Тимошенка, але вона навіть не подавалася.

"Підряд зі знижкою в 1% забрало ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" без будь-якого опору з боку іншого учасника - ТОВ "Ростдорстрой".  А більше учасників на закупівлі не було...

Друзям все, ворогам закон..._1
Друзям все, ворогам закон..._2

На попередньому тендері "Автомагістраль-Південь" до останнього билася з "Альтісом", програвши йому буквально кілька тисяч гривень. Тобто фірма Олександра Бойка теж планувала будувати аеродром у Дніпрі за 4 млрд грн. Але цього разу навіть не пішла торгуватися.

Друзям все, ворогам закон..._3
Друзям все, ворогам закон..._4

Таким чином,  1,7 млрд грн маржі отримають турецькі друзі Володимира Зеленського, який гастролював із "кварталом" у їхньому готелі в Анталії, ще коли навіть не був президентом.

Слід нагадати, що на виборах Зеленський публічно пропонував віддавати будівельні підряди взагалі без тендерів.

"Закріпимо. Будівництво аеродрому у Дніпрі друзями президента коштуватиме на 1,7 млрд грн, або на 30%, дорожче, ніж обіцяли переможці справжніх конкурентних торгів. Це і є процент "Великого крадівництва" поганих бояр Зеленського у "Великому будівництві" хорошого царя Зеленського", - резюмує Ніколов.

Читайте також:
Коломойський і Палиця за рік збільшили дохід від «Великого будівництва» на 80%
25 січня, 17:20
За підсумками року розставив лайки та дизлайки топ-10 підрядникам Укравтодору.
04 січня, 17:37
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов організував схему відкатів за підряди щодо виконання дорожніх робіт.
17.11.2021, 14:25
Володимир Зеленський обвішав всю країну плакатами за наші гроші
16.11.2021, 17:25
Турецькі друзі Зеленського проведуть ремонт ділянки траси Т-13-02 у Луганській області за 1,53 млрд грн
16.11.2021, 15:58
«Боярська рванина» у передчутті падіння Зеленського?
09.11.2021, 11:07