Друзям все, ворогам закон...

ПОЛІТИКА
27.09.2021, 14:05
Друзям все, ворогам закон...

"Онур" побудує аеродром у Дніпрі за 5,64 млрд грн

Турецькі друзі Зеленського "Онур" побудують аеродром у Дніпрі за 5,64 млрд грн - на 30% дорожче переможців попереднього аукціону.

Будувати аеродром у Дніпрі буде дружня Володимиру Зеленському турецька компанія "Онур" за 5,64 млрд грн, хоча за пів року до цього конкурентні торги завершилися на сумі на 30% меншій.

Але навіщо та економія, коли друзям потрібен підряд.

Про це говориться в статті Юрія Ніколова на ZN.

"Багато хто розцінив його як грошовий реверанс особисто Володимиру Зеленському. Бо пів року тому цей контракт отримала геть інша компанія — "Альтіс". Вона виграла його за 3,95 млрд грн, ще коли міністром інфраструктури був Владислав Криклій, і на аеродромний тендер допустили вісім дійсно потужних будівельних компаній", - зазначає Ніколов.

Однак будівництву спочатку заважала місцева влада, саботуючи земельні рішення, а потім Антимонопольний комітет на два місяці зупинив будь-які виплати підряднику.

Як наслідок, "Альтіс" вклав у підготовчі роботи власних 100 млн грн, після чого з ним розірвали контракт.

Новий тендер оголосили зі старою початковою сумою - 5,7 млрд грн, з якої "Альтіс" спустився до 3,95 млрд. Очікувалося, що його виграє фірма Олександра Бойка "Автомагістраль-Південь" - за чутками, улюблена компанія групи Кирила Тимошенка, але вона навіть не подавалася.

"Підряд зі знижкою в 1% забрало ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" без будь-якого опору з боку іншого учасника - ТОВ "Ростдорстрой".  А більше учасників на закупівлі не було...

Друзям все, ворогам закон..._1
Друзям все, ворогам закон..._3

На попередньому тендері "Автомагістраль-Південь" до останнього билася з "Альтісом", програвши йому буквально кілька тисяч гривень. Тобто фірма Олександра Бойка теж планувала будувати аеродром у Дніпрі за 4 млрд грн. Але цього разу навіть не пішла торгуватися.

Друзям все, ворогам закон..._5
Друзям все, ворогам закон..._7

Таким чином,  1,7 млрд грн маржі отримають турецькі друзі Володимира Зеленського, який гастролював із "кварталом" у їхньому готелі в Анталії, ще коли навіть не був президентом.

Слід нагадати, що на виборах Зеленський публічно пропонував віддавати будівельні підряди взагалі без тендерів.

"Закріпимо. Будівництво аеродрому у Дніпрі друзями президента коштуватиме на 1,7 млрд грн, або на 30%, дорожче, ніж обіцяли переможці справжніх конкурентних торгів. Це і є процент "Великого крадівництва" поганих бояр Зеленського у "Великому будівництві" хорошого царя Зеленського", - резюмує Ніколов.

Читайте також:
Опінії
Вимагаємо від влади спрямувати бюджетні кошти на будівництво укріплень та інші першочергові потреби фронту
06 березня, 11:30
Політика
Сільську раду Старого Салтова після окупації відновлять за 62 мільйони.
26.06.2023, 08:25
Політика
Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та зміну структури ФДМУ
21.06.2023, 11:31
Політика
Як маніпулюють цінами будматеріалів на "Великому крадівництві"
20.06.2023, 12:05
Політика
Відповідне застереження міститься в ухваленій 15 червня резолюції.
16.06.2023, 08:08
Політика
Як у 2022 році витрачалися бюджетні гроші на дороги. 40% від усіх проплат здійснили за закупівлями, яких немає на Prozorrо
23.02.2023, 10:20