Дух фракійського воїна налякав болгарських бандитів

СВІТ
17.12.2023, 16:20
Дух фракійського воїна налякав болгарських бандитів
Фото: Facebook

Крадіжка тисячоліть, що увінчалася поверненням важливого артефакту. Злодії виявилися шанувальниками античної спадщини.

На знімку — римський парадний кавалерійський шолом із маскою I століття після Різдва Христового. Вони належали фракійському аристократу зі стародавнього міста Філіппополь (нині це болгарський Пловдів).

Історичний артефакт знайдений у 1905 році під час розкопок кургану поблизу села Камєніца посеред Балканського півострова. Зі слів науковців, головний убір, імовірно, зроблений у майстерні у Римі із заліза, натомість вінок — зі срібла.

У момент знаходження шолома, він складався із кількох великих та дрібних фрагментів, але був відновлений практично повністю після копіткої роботи реставраторів. Однак сучасна історія артефакту не менш цікава.

А він був викрадений із музею внаслідок збройного пограбування у 1995 році й у результаті був повернутий до Болгарії лише за 19 років, оскільки, зі слів місцевих журналістів, «бандити вирішили спокутувати скоєна перед пращурами». Станом на тепер на чорному ринку ціна головного убору сягає позначки у €3 мільйони.

Між тим, як раніше інформував «Останній Бастіон», гідні подиву українські мовні (а можливо і археологічні) свідчення живої пам'яті про гунів зберігаються на Поліссі. Люди там постійно згадують одноплемінників Аттили.

Дух фракійського воїна налякав болгарських бандитів_1
Читайте також:
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28