Джамбукешварар – храм, де моляться Шиві

СВІТ
31 серпня, 18:16
Джамбукешварар – храм, де моляться Шиві
Фото: Facebook

Наші пращури – індоарії – вирізали на одному з найтвердіших каменів те, що інші не змогли б намалювати на папері.

Культовій споруді, розташованій у теперішньому штаті Тамілнаду, вже понад 1800 років, її наказав звести правитель Коченґаннан, одним із родоначальників династії Чола.

Повна назва храму на гінді – Джамбукешварар Тіруванаїкавал, який є одним з п'яти головних місць поклоніння Шиві (Панча Бхута Сталам Махабхуту) на Півдні Індії, уособлюючи водну стихію.

У святилищі, оздобленого сотнями унікальних мармурових і гранітних скульптур, знаходиться підземне джерело, котре попри відкачування води до сусіднього населеного пункту, завжди наповнений живильною рідиною.

Власне, не тільки вищенаведене пов'язує храм із водною стихією: згідно з місцевими легендами, яким сотні років, саме на місці Джамбукешварара індуїстське божество Шива проявив себе у вигляді води.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що давньоримська архітектура завдячує своїй появі генію Вітрувія, чиї послідовники просто завершували розпочате.

Джамбукешварар – храм, де моляться Шиві_1
Читайте також:
Світ
Унікальна споруда у Наринській області Кирґизстану притягує туристів. Це – караван-сарай неподалік кордону із комуністичним Китаєм.
07 вересня, 17:53
Життя
На знімку вище – Масулé, поселення у гірській провінції Ґілян. Його мешканцями є етнічні азербайджанці, які здавна панують у Закавказзі.
27 червня, 19:49
Світ
Вражаючі архітектурні проекти Саудівської Аравії
29 травня, 09:25
Мистецтво
Упізнаваний в Україні та за її межами символом знищення культурної спадщини Чернігівщини підлягає повноцінному відновленню з нуля.
27.12.2022, 21:12
Історія
Мало хто знає і звертає увагу на те, що Собор преподобного Ісаакія Далматського у Санкт-Петербурзі оздоблений солярними символами.
22.10.2021, 11:23
Світ
Процес відновлення головного католицького собору Парижу у самому розпалі; наразі триває вирубка дерев, вік яких сягає майже 300 років.
26.06.2021, 08:59