Ексбійця батальйону ім. шейха Мансура Альві Гуцаєва катують в українському ІТТ та можуть віддати РФ

ПОЛІТИКА
07 червня, 17:55
Бійці батальйону ім. шейха Мансура на війні за Свободу України
Бійці батальйону ім. шейха Мансура на війні за Свободу України
Фото: YouTube

В Гуцаєва є статус УБД. Але РНБО внесло його до так званого санкційного списку.

Колишнього бійця добровольчого батальйону імені шейха Мансура Альві Гуцаєва містять в умовах, які можна назвати тортурами. 

Про це в ході судового засідання заявив адвокат Олександр Левадний, який представляє інтереси Гуцаєва, передає “Кавказ Реалии”.

Адвокат зазначив, що з грудня 2021 року його підзахисний перебуває в ізоляторі тимчасового тримання за 130 кілометрів від Києва.

"Пів року він утримується сам в окремій камері, в ізоляторі тимчасового тримання, де утримують заарештованих не більше десяти діб", – зазначив адвокат у своєму виступі на засіданні Шевченківського суду Києва.

Він попросив суд обрати для Гуцаєва запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. При цьому акцентував на наявності у Гуцаєва трьох малолітніх дітей і постійного місця проживання в Україні, а також офіційного статусу учасника бойових дій.

Попри це суддя Павло Слободянюк задовольнив клопотання прокуратури про продовження термінів розслідування на два місяці до серпня і залишив Гуцаєва під вартою в ізоляторі тимчасового тримання одного з райцентрів Київської області.

Прокурор Сергій Охріменко, що представляє прокуратуру в суді у справі Гуцаева, в коментарі Кавказ.Реаліі сказав, що законодавство передбачає можливість утримання підслідного не в слідчому ізоляторі, а в ізоляторі тимчасового тримання, але відмовився назвати причини такого рішення.

Адвокат Левадний зазначив, що негативну роль у справі щодо його клієнта грає політична складова. Він висловив припущення, що слідство намагається за допомогою утримання в окремій камері зломити волю Гуцаєва і примусити його до самообмови.

Відомо, що потерпілим у справі Гуцаєва проходить юрист, який одночасно є потерпілим у справі про корупцію в особливо великих розмірах проти колишнього депутата українського парламенту Максима Микитася.

Серед інкримінованих Гуцаєву правопорушень – співучасть у викраденні людини, розбій і викрадення автомобіля. У справі також проходить ще двоє вихідців з Чечні і один громадянин України.

Наразі якихось суттєвих доказів вини Альві Гуцаєва слідство не надало.

Що цікаво, Гуцаєв включений до санкційного списку Ради нацбезпеки і оборони щодо вихідців з Кавказу. Людям з цього списку заборонений в'їзд на територію України.

Тож, судячи з тексту, ще один з бійців, який воював за Україну на Донбасі може опинитися в лапах Путіна і Кадирова.

Читайте також:
Бойовики гатили із гранатометів, кулеметів, мінометів 82-го калібру і стрілецької зброї.
вчора, 08:54
Колишній голова литовського парламенту у 1990-1992 роках Вітаутас Ландсберґіс переконаний, що РФ хоче захопити 3 балтійські республіки.
08 червня, 13:26
Як терористи атакували військову частину прикриваючись цивільними.
02 червня, 20:24
Бойовики стріляють не лише в бік українських військових, але і руйнують об'єкти цивільної інфраструктури.
30 травня, 09:13
Бойовики обстрілювали українських військових із мінометів, гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї.
24 травня, 18:46