Ексдиректор MI-6: Європа перебуває у стані «фактичної війни» із РФ

СВІТ
29.11.2024, 14:52

Сер Ричард Дірлав, який керував британською службою зовнішньої розвідки у 1999-2004 роках, прагне протверезити Захід. Вдається дуже складно.

Про це досвідчений розвідник Його королівської величності та фаховий дипломат заявив у прямому етері телеканалу Sky News. Зі слів Ричарда Дірлава, вся Європа досі помилково вірить, що велика війна і надалі триватиме десь там в Україні, але вона вже давно вирує за її межами.

Колишній директор MI-6 наголосив на тому, що Захід аж ніяк не перебуває у «передвоєнній ситуації» із росією, але у стані «справжньої війни». Пан Дірлав не погоджується з оцінкою чинного польського прем'єр-міністра Дональда Туска, що Європа нібито ще має час підготуватися до потенційного нападу Кремля.

«Думаю, ми повинні визнати той факт, що росіяни вважають, що перебувають у стані війни із нами, вони постійно про це говорять не лише вустами своєї хижацької пропаганди. Прикро, але Дональд Туск назвав це «передвоєнною ситуацією». Я стверджую, що він помиляється, або ж не хоче говорити людям правду в очі.

Чому так? Ну, бо він — політик, залежний від волі виборців. Я вважаю, що це справжня війна. Ми вже досить ясно бачимо деякі дуже агресивні кроки росіян у різних європейських країнах. Британія у перших лавах кремлівського чорного списку», — пояснив екскерівник MI-6.

Відповідаючи на запитання телеведучих, чи варто західним лідерам відповісти кремлівському обкуреному діду путіну на дзвінок і вибрати політику спілкування, сер Дірлав зазначив наступне: «Особисто завжди вірив у діалог зі своїми супротивниками чи ворогами. Але путін занадто підступний і хитрий».

Колишній голова службою зовнішньої розвідки Його королівської величності додав, що не лише Україна, але весь світ перебуває у складній ситуації, тому необхідно шукати шляхи впливу на Москву. Зокрема, посилити контакти із Пекіном, від якого залежить кремлівський режим.

«Цілком імовірно, із РФ вести якийсь діалог варто, ніж узагалі не спілкуватися, не знаючи реальних замірів нашого противника. Але зараз я не впевнений, що РФ перебуває у такому настрої або в такій ситуації, коли дуже легко розмовлятиме із нами», — висновує Ричард Дірлав.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, як британський міністр оборони Джон Гілі визнав, що збройні сили його країни не готові вести війну. А тому мають бути більш ефективними у разі потреби стримати агресію РФ і КНР проти НАТО.

Автор : Орися Якасука
Читайте також:
Війна
Він висловив надію, що ситуація не переросте у ширший регіональний конфлікт.
09:31
Політика
У Кремлі стартували переговори між російським диктатором владіміром путіним і лідером КНР Сі Цзіньпіном
вчора, 11:16
Опінії
Саудівська Аравія відмовилась скорочувати видобуток нафти. Чому це важливо – і які наслідки для росії?
03 травня, 11:41
Політика
47-й президент США ставиться до країн як до боржників. Але війна і спротив зовнішній агресії не може вестися як підприємництво.
29 квітня, 16:04
Політика
Після церемонії поховання можуть відбутися подальші переговори
26 квітня, 12:18
Економіка
Мінторгівлі США оголосило про плани запровадити мита до 3521% на імпорт сонячних панелей із: Камбоджі, Таїланду, Малайзії та В'єтнаму.
22 квітня, 17:47