Ексміністр освіти Дмитро Табачник співпрацює з ФСБ
Ексміністр Табачник активно сприяє російськими окупантами
Слідчі Служби безпеки України викрили нові факти злочинної діяльності колишнього міністра освіти та науки Дмитра Табачника, який підозрюється у державній зраді.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Слідством встановлено, що Табачник перебуває на прямому «зв’язку» з кадровим співробітником 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ Олегом Козловим.
Після початку повномасштабного вторгнення зрадник координував з представником російської спецслужби свою підривну діяльність проти України.
За даними слідства, він брав активну участь в організації псевдореферендумів в окупованих районах Херсонської та Запорізької областей.
Разом з цим Табачник безпосередньо виконував завдання Москви щодо «переформатування» освітньої та медичної галузей під потреби країни-агресора. Саме за його координації більшість навчальних закладів і лікарень регіону були переобладнані під казарми окупаційних угруповань рф.
Відповідні «заходи» зрадник проводив спільно з гауляйтерами Сальдо і Балицьким.
Для надання Табачнику «статусу», восени минулого року його призначили «радником» керівника окупаційної адміністрації в тимчасово захопленій частині Запорізької області. Також фігуранта включили до місцевого осередку кремлівської партії «Єдина росія».
Крім того, встановлено факти участі фігуранта у розграбуванні майна мешканців Мелітополя. Спільно з Мурадом Саідовим – так званим «смотрящим» від Кадирова за регіоном, у квітні минулого року вони організували вивезення до Криму сільгосптехніки зі складів місцевого агрохолдингу.
На підставі зібраних доказів Табачнику додатково повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).
У листопаді минулого року СБУ повідомила Дмитру Табачнику про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
У січні Служба безпеки наклала арешт на майно фігуранта на загальну суму понад $2 млн.
Для того, щоб «приховати» свої статки від можливої конфіскації на користь держави, фігурант заздалегідь «переписав» їх на своїх родичів.
Втім, СБУ викрила цю «схему» і отримала дозвіл суду на арешт активів ексрегіонала.
Серед них:
- ½ квартири в історичній частині Києва площею 126 кв. м;
- житловий будинок площею понад 600 кв. м;
- 5 земельних ділянок в елітному котеджному містечку поблизу столиці загальною площею майже 1 га;
- банківський рахунок на 147 тис. дол.