Екснардепи розкрадали стратегічні запаси вугілля в Україні

ПОЛІТИКА
20.12.2023, 11:30
Екснардепи розкрадали стратегічні запаси вугілля в Україні

Екснардепи-регіонали разом з керівництвом ДП «Укрвугілля» розкрадали стратегічні запаси вугілля та використовували їх на своїх ТЕЦ

Стратегічні запаси вугілля, сформовані Міністерством енергетики для проходження опалювального сезону в Україні під час війни, незаконно реалізовували за зниженими цінами компаніям з групи екснардепів Шкрибляка та Сандера.

Такі дані фігурують у розслідуванні Нацполіції за ч. 4 ст. 191 КК, яке вже передали до НАБУ та САП.

Встановлено, що умисними діями службових осіб ДП «Укрвугілля» (Віталій Зюзько), в період виконання постанови «Про затвердження положення про покладення спеціальних обов`язків на оператора системи передачі для забезпечення загальнодоступних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» з 22 липня по 4 листопада 2022 року, під час здійснення реалізації ТМЦ за нижчою ціною на адресу ТОВ «Інтербіс» та вищою ціною на адресу ТЕС, відповідно до суми перевищених витрат на її закупівлю, забезпечено порушення графіку накопичення вугілля на промислових майданчиках виробників електроенергії, що складає понад 200 тис. тонн товарної вугільної продукції, вартістю 700 млн гривень.

Дана структура заснована ТОВ «КУА «Реді-інвест», яка пов’язана з колишнім нардепом з «Партії регіонів» Дмитром Сандлером через фонд «Данмор» та власником мережі ТЕЦ Анатолієм Шкрібляком. Останній контролює три ТЕЦ:

  • ТОВ «Єврореконструкція» (Дарницька ТЕЦ, Київ),
  • ПАТ «Черкасское химволокно» (Черкаська ТЕЦ)
  • ТОВ «Сумитеплоенерго» (Сумська ТЕЦ).

В рамках кримінального провадження відбулися обшуки в позаштатного радника міністра енергетики України, в ході яких були вилучені важливі документи та 62,4 тис. доларів, 26,1 тис. євро та 138,6 тис. гривень.

Як зазначають слідчі, арештовані документи містять інформацію щодо фінансово-господарської діяльності пов’язаної із незаконною діяльністю ДП «Укрвугілля», ТОВ «Інтербіс», ТОВ «КУА «Реді-Інвест», ТОВ «Подільськінвест», а саме: документальні матеріали, що підтверджують здійснення фінансово-господарської діяльності між ДП «Укрвугілля» та ТОВ «КУА «Реді-Інвест», ТОВ «Інтербіс», ТОВ «Подільськінвест», АТ «Подільський цемент», ПрАТ «Івано-Франківськцемент», ПП «Європейський Транспортно-Логістичний Центр», ППО ВП «Вуглезбут» ДП «Львіввугілля», ТОВ «Хімтехпром», Асоціація «Розвитку Ринку Фінансових Послуг», ТОВ «Альпіко», ТОВ «Мед Фарм Груп», ТОВ «Адриа Центр», ТОВ «Ізі Фінанс», ТОВ «НВП «Хімфарм», ТОВ «Реді Консалт», ТОВ «Восток Антрацит», ТОВ «Азовплодторг», ТОВ «Імпекссервіс-04», ТОВ «Збагачувальна фабрика «Лідієвська».

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що Екснардеп Анатолій Шкрібляк, який переховується в Іспанії, закуповував вугілля у луганських сепаратистів за корупційною схемою.

З 2018 по 2022 роки вугілля, яке видобувалося на тимчасово окупованій території України постачалося транзитом через російську федерацію, республіку Білорусь, фірми-нерезиденти (зареєстровані у Швейцарії, Польщі, Чехії та ін.) на Чернігівську ТЕЦ, Дарницьку, Сумську та Черкаську ТЕЦ.

Також зауважимо, що під час війни «Укрвугілля» продало паливо за кордон, попри заборону на експорт.

Після початку повномасштабної війни ДП «Укрвугілля» відвантажило продукцію на понад 367 тис. € чеській фірмі.

Через продаж вугілля «наліво» вітчизняні ТЕС потерпають від нестачі палива.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Кримінал
Його обвинувачують у відмиванні сотень мільйонів доларів на території Європейського Союзу, України та Великої Британії.
12 квітня, 20:03
Опінії
Чому, за такої катастрофічної ситуації на фронті, в нас армія правоохоронців у тилу вже перевищує кількісний склад ЗСУ?
11 квітня, 11:26
Полтава
Порушники нерестової заборони продовжують завдавати шкоди біорізноманіттю Полтавщини. Шкідництво обраховується мільйонами гривень.
10 квітня, 21:53
Кримінал
У 2020 році місцеві фермери розширили своє поле на територію заказника, знищивши щонайменше 8 га еталонних степів.
06 квітня, 13:21
Полтава
Тепер правопорушнику загрожує від 6 до 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Розпочато розслідування ситуації.
25 березня, 13:45
Кримінал
Сам Макогон покинув Україну і, за останніми даними, мешкає в Канаді.
22 березня, 10:14