"Еліти" Казахстану покидають країну

СВІТ
05 січня, 17:45
"Еліти" Казахстану покидають країну

Цікаво, а куди будуть втікати українські "иліти" ?

Літак уряду Казахстану вилетів до Росії, країну масово залишають бізнес-джети.

У Мережі з'явилася інформація про втечу еліт із Казахстану на тлі масових протестів, що охопили країну напередодні.

З Казахстану за останню добу вилетіло до Європи близько 10 приватних рейсів. Експерти вважають, що бізнес-еліти починають рятуватися втечею.

Як випливає з даних сервісу Flightradar24, який відстежує траєкторію та маршрут руху повітряних суден у режимі реального часу, за останню добу з Астани та Алмати до Європи вилетіло близько десяти приватних літаків, що належать різним бізнесменам Казахстану.

Мало того, урядовий бізнес-джет вилетів із Казахстану на територію Росії. Склад пасажирів літака залишився невідомим.

Місцеві ЗМІ повідомляють про захоплення протестувальниками аеропорту Алмати.

Окрім роботи аеропорту Алма-Ати фактично заблоковано роботу аеропорту Атирау. Там у ході зіткнень одного з протестувальників було вбито, ще один отримав поранення в голову, повідомляє Radio Azattyk.

Ситуація в Казахстані загострюється: протестуючі в Жанаозені висунули радикальні вимоги, закликаючи змінити владу в країні та повернутись до Конституції 1993 року.

Сьогодні з ранку у місті, з якого розпочалися казахстанські протести, Жанаозене зібралося близько 12 000 людей, повідомляють місцеві ЗМІ.

Мітингувальники висунули свої вимоги: зміна режиму, проведення народних виборів акіма кожної області та міста, повернення Конституції 1993 року, прихід до влади позасистемної людини.

Увечері 4 січня казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу із закликом припинити протести. Відеозвернення було поширене центральними телеканалами країни. Токаєв просить співвітчизників "виявити розсудливість", а також "не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності".

Як вже повідомляв Останній Бастіон, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у середу, 5 січня, ухвалив відставку уряду під керівництвом Аскара Мамина на тлі масових протестів у країні. Токаєв у ході наради доручив антимонопольному органу запровадити державне регулювання цін на скраплений газ, бензин та дизельне паливо на 180 днів.

Дивлячись на події в Казахстані, виникає питання : куди будуть втікати українські "иліти" ? Вони надто токсичні. Їх ніде не сприймають і ні Європа, ні США, ні Росія їх не захочуть у себе приймати.

Читайте також:
Світ
Природозахисники Фінляндської республіки вийшли на протест задля недопущення вивантаження російського вугілля у порту Ганко.
13 квітня, 18:32
Полтава
Поляки масово виходять до магазинів Auchan, Leroy Merlin та Decathlon із закликом піти з російського ринку
29 березня, 16:10
Світ
Працівникам вітчизняної галузі освіти варто звернути увагу на своїх іранських колег, які домагаються від влади гідного ставлення до себе.
21 лютого, 12:33
Світ
Сотні жителів Манґистауської області уже тиждень мітингують із вимогою надати житло і соціальні виплати працівникам нафтової галузі.
11 лютого, 08:37
Політика
На площі перед Офісом Президента триває протестний "Мітинг справедливості", організований родинами полеглих військовослужбовців.
03 лютого, 13:30
Світ
Наперекір заявам президента-узурпатора Касима-Жомарта Токаєва, волелюбний казахський народ не хоче бути колонією Кремля.
11 січня, 06:59