Протести у Казахстані

СВІТ
05 січня, 12:05
Протести у Казахстані
Фото: google

Президент Казахстану ухвалив відставку уряду під керівництвом Аскара Мамина

Протести проти підвищення цін на газ розпочалися у західному Казахстані 2 січня. З 1 січня ціна за літр зрідженого газу зросла до 120 тенге (0,24 євр.)

Акції протесту у різних містах Казахстану 4 січня призвели до зіткнень протестуючих та співробітників силових структур.

В Алмати кілька тисяч людей прорвали поліцейське оточення у центрі міста. У столиці країни Нурсултані затримано кілька сотень людей.

Протести у Казахстані_1

Вдень 4 січня до Актау приїхали представники уряду. Після наради у будівлі регіонального уряду було ухвалено рішення знизити ціни на газ до 50 тенге. Але це не зупинило протестуючих.

За кілька годин до оголошення про прийняття відставки уряду Токаєв підписав укази про запровадження надзвичайного стану в Алмати та в Мангістауській області на південному заході республіки.

Влада Казахстану пояснила таке рішення необхідністю забезпечення громадської безпеки, відновлення законності та правопорядку, захисту прав та свобод громадян. Режим НС діє з 5 по 19 січня.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у середу, 5 січня, ухвалив відставку уряду під керівництвом Аскара Мамина на тлі масових протестів у країні. Токаєв у ході наради доручив антимонопольному органу запровадити державне регулювання цін на скраплений газ, бензин та дизельне паливо на 180 днів.

Протести у Казахстані_3

У найбільшому місті Казахстану, Алмати, після запровадження надзвичайного стану з’явилися військова бронетехніка.

На вулицях Казахстану було вже помічено бойові машини БТР-80, а також бронеавтомобілі «Выстрел» російського виробництва.

Бронетехніка на вилицях Алмати не спинила громадян.Під натиском силовики змушені були відвести бронетранспортери та військові вантажівки.

На відео із соцмереж видно, як натовп протестуючих біжить за БТР-80, жбурляючи у техніку різні предмети.

Декілька осіб залізли на один із бронетранспортерів.

Ранком сили Національної гвардії Казахстану виставили блокпости на підході до урядових об’єктів в Алмати.

На підступах до адміністрації Алмати були виставлені легкоброньовані бронемашини К-43269 «Выстрел».

Саме сюди на ранок 5-го січня рухалися колони протестуючих. На далеких підступах їх намагалися блокувати силовики.

Щодо згаданих подій важко на даний час робити якісь висновки. А саме – хто може стояти за масовими заворушеннями, й кому це вигідно. Адже відомо, що Казахстан зі своїм географічним положенням та природними багатствами ласий шматок для таких великих геополітичних гравців як Китай, Росія і Туреччина. Й кожна з цих країн має там свої як політичні, так і економічні інтереси.

 

Автор : Валерій Пальчик
Читайте також:
Світ
Природозахисники Фінляндської республіки вийшли на протест задля недопущення вивантаження російського вугілля у порту Ганко.
13 квітня, 18:32
Полтава
Поляки масово виходять до магазинів Auchan, Leroy Merlin та Decathlon із закликом піти з російського ринку
29 березня, 16:10
Світ
Працівникам вітчизняної галузі освіти варто звернути увагу на своїх іранських колег, які домагаються від влади гідного ставлення до себе.
21 лютого, 12:33
Світ
Сотні жителів Манґистауської області уже тиждень мітингують із вимогою надати житло і соціальні виплати працівникам нафтової галузі.
11 лютого, 08:37
Політика
На площі перед Офісом Президента триває протестний "Мітинг справедливості", організований родинами полеглих військовослужбовців.
03 лютого, 13:30
Світ
Наперекір заявам президента-узурпатора Касима-Жомарта Токаєва, волелюбний казахський народ не хоче бути колонією Кремля.
11 січня, 06:59