"Енергоатом" купив у фірми "прокладки" вироблене в Україні обладнання

ЕКОНОМІКА
20.01.2022, 15:55
"Енергоатом" купив у фірми "прокладки" вироблене в Україні обладнання

"Енергоатом" купив у болгарської фірми вироблене в Україні обладнання на 370 мільйонів

Держпідприємство НАЕК "Енергоатом" 12 січня за результатами тендеру замовило фірмі "Спартак-В" (Болгарія) обладнання на 367,09 млн грн.

За умовами договору, до осені 2023 року болгарська фірма поставить комплексну систему діагностики систем реакторної установки і систему контролю переміщення трубопроводів першого контуру для енергоблоку №6 Запорізької АЕС виробництва українського ПрАТ "Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання "Імпульс".

Ціна угоди лише на 0,02% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 367,17 млн грн.

Єдиним конкурентом переможця тендеру був інший дилер того ж "СНВО "Імпульс" – компанія "Škoda JS a.s." (Чехія), яку контролює російська група "Объединенные машиностроительные заводы". Останню контролює "Газпромбанк", основним акціонером якого є компанія "Лідер" Юрія Ковальчука, що входить у найближче оточення Володимира Путіна. Як сама "Skoda JS", так і її власник "ОМЗ" знаходяться у санаційному списку США.

Болгарською компанією "Спартак-В" володіють Спартак Кімон Ґеорґієв та Владімір Марінов Вушев, який нею керує.

Вона вперше отримала підряд в Україні від створення "Прозорро", але отримувала їх у "Енергоатома" раніше, про що свідчать дані у "Віснику держзакупівель".

Ґеорґієв і Вушев також володіють болгарськими компаніями "МВТХ-Инженеринг" та "Химатом-Инженеринг", а Вушев сам – ще й "КВН Инженеринг" та "Нерка 2008".

Як сама «Skoda JS», так і її власник «ОМЗ» знаходяться у санаційному списку США. У 2018-2019 роках медіа повідомляли, що росіяни нібито хочуть продати «Skoda JS» то французам, то корейцям. Нещодавно «Mind» припустив, що вона може збанкрутувати.

В Україні, Швейцарії та Чехії правоохоронці розслідують справи щодо хабара від компанії «Skoda JS» українському нардепу Миколі Мартиненку («Народний фронт»), близькому до тепер уже колишнього прем’єра Арсенія Яценюка. Мартиненко декілька скликань Верховної Ради очолював комітет з палива і енергетики та вважався куратором «Енергоатому». У грудні 2015 року він склав депутатський мандат. Восени 2018 року САП зачитала в суді обвинувальний акт щодо Мартиненка та інших фігурантів справи.

За даними "Радио Свобода", у кінці 2000 років колишній працівник болгарської АЕС "Козлодуй" Георгій Котєв заявив, що "ТВЕЛ" зі складу "Росатома" поставляє на станцію ядерне паливо з регенерованого урану замість природного. Котєв казав, що в цьому брала участь "Химатом-Инжениринг". Однак фірма, як і "ТВЕЛ", відкинула звинувачення.

"СНВО "Імпульс" належить кіпрській компанії "ІД&С (Індастріал Дівайсіз&Сістемз) Лімітед". Вона була створена у вересні 2012 році й записана на вірґінський офшор "Insat Corporation". Раніше акціонером "Імпульсу" через компанію "Імпульс-інвест" був екс-директор заводу Володимир Єлісєєв, який нині вказаний його кінцевим бенефіціаром.

Джерело: Наші Гроші

Читайте також:
Політика
За ці кошти хочуть провести поточний ремонт доріг і узбіч на двох вулицях у прифронтового міста
16:24
Позиція
Скасовано підписаний за корупційною процедурою договір, який передбачав фінансування ремонтних робіт на суму 102 млн грн.
24.11.2023, 12:45
Полтава
У Хоролі оголосили тендер на закупівлю відеоборду за 834 000 ₴.
23.11.2023, 11:45
Політика
Комунальники Києва закупили дерев на понад два мільйони гривень.
18.09.2023, 15:42
Економіка
Гроші отримає бізнесмен, якого пов'язували з оточенням президента-втікача Януковича
05.07.2023, 14:54
Політика
Регіональні управління СБУ купили люксові мінівени Hyundai по 2 мільйони гривень за штуку
01.06.2023, 06:55