Енергосистема України три дні працюватиме ізольовано

ЕКОНОМІКА
17 лютого, 10:13
Енергосистема України три дні працюватиме ізольовано
Фото: google

Це перший етап випробування енергосистеми України в ізольованому від енергосистем Росії і Білорусі режимі

Робота в ізольованому режимі – випробування, яке проводиться в межах підготовки до синхронізації об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Об'єднана енергосистема (ОЕС) України проходитиме перший етап випробувань в ізольованому режимі 24-26 лютого. Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Так, перший етап випробування енергосистеми України в ізольованому від енергосистем Росії, Білорусі та мережі ENTSO-E режимі заплановано на 24-26 лютого 2022 року. На цей час ОЕС України буде об’єднано з «островом Бурштинської ТЕС», дві частини енергосистеми України працюватимуть синхронно.

«Випробування в ізольованому режимі і майбутня синхронізація енергосистеми України з енергосистемою континентальної Європи будуть здійснюватися в єдиному блоці регулювання з енергосистемою Молдови. Результати тестувань стануть підґрунтям для ухвалення рішення ENTSO-E про перехід на паралельну роботу з українською та молдовською енергосистемами», – йдеться в повідомленні.

Операції для тимчасового від’єднання «острова Бурштинської ТЕС» від енергосистеми ENTSO-E та приєднання його до ОЕС України розпочнуться вранці 23 лютого. Після їхнього завершення будуть виконуватися операції щодо тимчасового від’єднання ОЕС України від енергосистем Росії та Білорусі. Повідомляється, що повернення енергосистеми України на паралельну роботу із зазначеними енергосистемами заплановане на 27 лютого.

«Робота в ізольованому режимі не є стрес-тестом для енергосистеми. Мета випробувань – продемонструвати здатність енергосистеми підтримувати необхідну частоту 50 Гц у різних режимах роботи. Тестування передбачають почергове проведення відключення генерації та навантаження», – підкреслили в «Укренерго».

Зазначається, що робота всіх видів генерації на час ізольованої роботи спланована так, щоб забезпечувати максимально ефективну роботу енергосистеми з необхідними обсягами резервів та раціональне використання палива. Крім того, «Укренерго» вжило всіх необхідних заходів для забезпечення повноцінного функціонування ринку електроенергії в режимі однієї торгової зони під час ізольованої роботи. Повний текст читайте тут:

Читайте також:
Опінії
Росія різко скоротила постачання газу до Європейського союзу. Ціни на блакитне паливо нині знову захмарні.
21 червня, 19:23
Опінії
Де Владіміру Путіну все ж зберегли обличчя – так це на ринку газу. Зберегли так, що нíде крани перекривати, поки що...
02 червня, 17:09
Економіка
Київ має власний важіль впливу на Будапешт, який тижнями блокує запровадження енергетичного ембарго проти російської федерації.
27 травня, 07:01
Світ
Німеччина домовилася із Катаром про постачання зрідженого газу
20 травня, 19:55
Економіка
У спільній декларації країни Північного моря заявляють про намір стати «зеленою електростанцією Європи».
19 травня, 13:55
Життя
12 тисяч великих сонячних панелей розміром як 4 футбольні поля розташували посеред водосховища Алкева у Портуґалії.
10 травня, 07:09