Ердоган попередив Путіна про наслідки у разі окупації України

СВІТ
19 січня, 12:29
Ердоган попередив Путіна про наслідки у разі окупації України

Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.

Про це Реджеп Тайїп Ердоган заявив на пресконференції в Тирані під час офіційного візиту до Албанії, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За його словами, повномасштабна російська окупація українських земель є малоймовірною через низку чинників, на які зважає Владімір Путін зі своїм оточенням.

«Сценарій окупації України з боку РФ далекий від реальності. Для ухвалення такого кроку у Москві мають проаналізувати ситуацію у світі та всередині власної країни, у них там не все так просто», – зазначив Ердоган.

Водночас президент Туреччини повідомив, що має намір обговорити так зване "українське питання" з президентом Азербайджану, який буквально напередодні перебував у Києві.

«Я поговорю на цю болючу для всього Чорноморського регіону тему з Ільгамом Алієвим. Безумовно, важливо окреслити нашу позицію і для Путіна. Тому що наш спільний регіон не може нести тяготи нової війни, це було б неправильно. Настав час для повного виключення сценарію війни з політичного порядку денного», – висловився Ердоган.

Турецький лідер наголосив, що у сучасному світі прагнення до загарбання чужих земель, особливо сусідніх країн, не призведе до бажаного результату.

«Згадаймо про те, які кроки зробила Росія в Україні, зокрема у Криму. Під час кожної розмови з Путіним я заявляю, що Туреччина проти окупації Криму. Цю ж позицію доводить до російської сторони наше зовнішньополітичне відомство. Тобто, позиція Туреччини щодо цього питання однозначна: ми за територіальну цілісність і незалежність України», – підсумував Ердоган.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", істеблішмент США радить Байдену завдати удару "по яйцях" Кремля.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Карабах був, є і залишається суверенною територією незалежної Азербайджанської республіки, якби його не хотіли привласнити в Єревані.
23 травня, 20:43
Світ
США готові застосувати війська у разі агресії Китаю проти Тайваню.
23 травня, 14:25
Світ
Кошти будуть спрямовані на військову та гуманітарну підтримку нашої країни
21 травня, 14:53
Світ
Провідні китайські експерти здійснили ретельний аналіз російсько-української війни, дійшовши невтішного і дуже категоричного висновку.
19 травня, 17:01
Світ
18 травня посольство США в Україні офіційно поновило свою роботу в Києві
19 травня, 09:59
Світ
Джо Байден запевнив, що США готові допомагати двом північноєвропейським країнам навіть у період до їх вступу до Альянсу
18 травня, 22:00