Ердоган закликав талібів продемонструвати справжню миролюбність

СВІТ
30.08.2021, 08:48
Ердоган закликав талібів продемонструвати справжню миролюбність
Фото: Anadolu Ajansi

Туреччина готова співпрацювати з новою владою Афґаністану тільки після того, як рух "Талібан" доведе власну спроможність до діалоґу.

Таку інформацію оприлюднила пресслужба президента Реджепа Тайїпа Ердогана на його публічній сторінці у Twitter, передає аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, офіційна Анкара сприймає всі заяви лідерів талібів із "обережним оптимізмом", оскільки вважає, що Кабул має спершу самостійно визначитися: з ким і проти кого він у цьому світі.

«Я переконаний, що майбутнє державних і політичних процесів в Афґаністані визначать не порожні слова, але дії, у першу чергу йдеться про "Талібан", що взяв до рук владу у країні. Забезпечення стабільності в Афґаністані становить особливу значущість. Для досягнення цієї мети ми, зі свого боку, продовжуватимемо тісний діалоґ з усіма сторонами, не тільки з талібами», — запевнив Ердоган.

Водночас президент додав, що Туреччина, як країна, котра відкрила двері для більш ніж 5 мільйонів біженців, нині не у змозі подужати додаткове міґраційне навантаження, тому нова афґанська влада має взяти це питання під свій суворий контроль.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", рух пуштунських повстанців "Талібан" назвав Турецьку республіку своїм стратеґічним партнером.

Читайте також:
Світ
Міністр закордонних справ Туреччини закликав Вірменію відмовитися від нових провокацій у привласненні суверенної території Азербайджану.
09 серпня, 19:23
Світ
Двосторонні відносини Києва з Таллінном будуть поглиблюватися, бо тільки разом нам вдасться зламати хребта спільному ворогу – Москві.
03 серпня, 18:01
Опінії
Знаєте, як найкраще боротися з впливом російської брехні? Побудовою міжнародної репутації бездоганного партнера, а це довго і важко.
11 червня, 17:09
Політика
У російсько-українській війні Анкара намагається маневрувати й зберігати власну позицію, яку, проте, нейтральною аж ніяк не назвеш.
04 червня, 09:07
Політика
Війна та питання, які стосуються боротьби з корупцією та підтримки верховенства права
03 червня, 14:54
Світ
Російський дипломатичний представник на Оландських островах Алєксандр Рогов продовжує нести службу у Фінляндії, збираючи розвідані.
22 травня, 19:00