«Талібан» назвав Туреччину стратеґічним партнером

СВІТ
26 серпня, 07:51
«Талібан» назвав Туреччину стратеґічним партнером
Фото: Gazete Duvar

В Анкарі поки ніяк не коментують заяви радикального пуштунського руху щодо встановлення дружніх відносин із новою владою у Кабулі.

Прессекретар політичного бюро "Талібану" у Катарі Мугаммед Наїм Вардак в інтерв'ю мовнику "Veryansın TV" висловив сподівання, що Туреччина допоможе відновити мир, порядок і стабільність в Афґаністані.

За його словами, офіційні представники повстанців-пуштунів давно підтримують контакти з Анкарою на різних рівнях і не мають з нею жодних проблем.

«Ми хочемо підтримки з боку турецького уряду. Народ Афґаністану жив в умовах війни 40 років і потребує допомоги. У "Талібану" ніколи не було проблем із Туреччиною, яка є важливою для нас країною. Адже турки та афґанці — два мусульманських і братніх народи. Афґаністан і Туреччину пов'язують історичні, соціальні та культурні зв'язки. Тому ми хотіли б розвивати наші двосторонні відносини у найближчому майбутньому», — заявив Мугаммед Наїм Вардак.

Він додає, що нова влада у Кабулі хоче розв'язати наявні проблеми в Афґаністані виключно шляхом діалоґу і примирення, де активну роль повинна займати Туреччина як держава-посередник.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", лідер афґанської антиталібської коаліції відкинув ультиматум радикального пуштунського руху про капітуляцію на будь-яких умовах.

Читайте також:
46-й американський президент прямо заявив кремлівському "бункерному щуру", якою буде доля РФ у разі подальшого вторгнення до України.
11:02
Союзники з Північноатлантичного альянсу вкрай налякані російськими військами на кордоні з Україною.
вчора, 16:41
Російсько-українська війна, пандемія Covid 19, Олександр Мамай поширює російські наративи
06 грудня, 21:33
"Від нас у Конгресі залежить, чи будемо ми з Україною"
06 грудня, 12:16
Гелікоптери UH-1H-II обійдуться на загальну суму 38 539 378 доларів
05 грудня, 11:52
Путін вважає розпад СРСР однією з найбільших геополітичних трагедій.
02 грудня, 16:10