Естонія допомагатиме Косово приєднатися до ЄС

СВІТ
11.06.2021, 10:34
Президент Косова (ліворуч) і голова естонського Рійґікоґу (праворуч)
Президент Косова (ліворуч) і голова естонського Рійґікоґу (праворуч)
Фото: Riigikogu

Спікер естонського парламенту запевнив президента частково визнаної Республіки Косово у всебічній підтримці на шляху до євроінтеґрації.

Про це Юрі Ратас заявив особисто під час зустрічі з пані Вйосою Османі-Садріу, яка знаходиться з робочим візитом у Таллінні, інформує офіційний сайт Рійґікоґу.

За словами спікера, Естонія готова ділитися своїм досвідом щодо проведення докорінних реформ у судовій, правоохоронній та антикорупційній галузях.

«Ми завжди активно підтримували Косово, особливо після проголошення балканською республікою незалежності у 2008 році. Сьогодні одна з наших цілей в Євросоюзі — продовжувати роботу над тим, щоби для Приштини запровадили безвізовий режим. Ми знаємо, як важливо відкривати двері й розтоплювати кригу. Необхідно домогтися одностайності всіх країн-членів, це, що стосується нашого боку, а щодо Косова — то вам доведеться виконати всі висунуті вимоги та критерії», — зазначив Юрі Ратас.

Натомість пані президент Вйоса Османі-Садріу наголосила, що між Естонією і Косово багато спільного: дві країни маленькі географічно, які свого часу зазнали аґресії з боку більшого сусіда, а у ринковому відношенні орієнтовані на експорт.

«Я дякую представникам естонської влади за багаторічну підтримку нашої державної самостійності. Естонія нині є прикладом для Косова, особливо у питаннях демократизації та цифровізації. Якщо вам вдалося пройти успішний шлях реформ, ми теж зможемо і євроінтеґрація наша стратеґічна мета», — заявила Вйоса Османі-Садріу.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Єврокомісія може схилити Сербію відмовитися від Косова заради членства в ЄС.

Читайте також:
Політика
Конґресмени від Республіканської партії відвідують Сирію, щоб оцінити ситуацію за нового уряду. Лобіює поїздку чинний уряд Ізраїлю.
20 квітня, 15:18
Опінії
Постать Посла США в Україні завжди була не просто дипломатичною. Всі, хто служив американському народу в Україні, були знаковими фігурами
11 квітня, 15:37
Політика
Підсумки перемовин в Ер-Ріяді викликають занепокоєння. Закрадається думка, що нам говорять не все, про що там домовилися.
28 березня, 13:47
Політика
А, хто з ним працював щодо українських наративів?
25 березня, 12:00
Опінії
47-й президент США не планує зупинятися на досягнутому. Він хоче не удавати із себе миротворця, але стати таким, навіть коштом України.
16 березня, 09:27
Опінії
Спроби втягнутися в обговорення планів Москви — шлях до безвиході й поразки. Тим більше абсурдно із недодержавою, де системна українофобія.
14 березня, 21:43