Естонія допомагатиме Косово приєднатися до ЄС

СВІТ
11 червня, 10:34
Президент Косова (ліворуч) і голова естонського Рійґікоґу (праворуч)
Президент Косова (ліворуч) і голова естонського Рійґікоґу (праворуч)
Фото: Riigikogu

Спікер естонського парламенту запевнив президента частково визнаної Республіки Косово у всебічній підтримці на шляху до євроінтеґрації.

Про це Юрі Ратас заявив особисто під час зустрічі з пані Вйосою Османі-Садріу, яка знаходиться з робочим візитом у Таллінні, інформує офіційний сайт Рійґікоґу.

За словами спікера, Естонія готова ділитися своїм досвідом щодо проведення докорінних реформ у судовій, правоохоронній та антикорупційній галузях.

«Ми завжди активно підтримували Косово, особливо після проголошення балканською республікою незалежності у 2008 році. Сьогодні одна з наших цілей в Євросоюзі — продовжувати роботу над тим, щоби для Приштини запровадили безвізовий режим. Ми знаємо, як важливо відкривати двері й розтоплювати кригу. Необхідно домогтися одностайності всіх країн-членів, це, що стосується нашого боку, а щодо Косова — то вам доведеться виконати всі висунуті вимоги та критерії», — зазначив Юрі Ратас.

Натомість пані президент Вйоса Османі-Садріу наголосила, що між Естонією і Косово багато спільного: дві країни маленькі географічно, які свого часу зазнали аґресії з боку більшого сусіда, а у ринковому відношенні орієнтовані на експорт.

«Я дякую представникам естонської влади за багаторічну підтримку нашої державної самостійності. Естонія нині є прикладом для Косова, особливо у питаннях демократизації та цифровізації. Якщо вам вдалося пройти успішний шлях реформ, ми теж зможемо і євроінтеґрація наша стратеґічна мета», — заявила Вйоса Османі-Садріу.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Єврокомісія може схилити Сербію відмовитися від Косова заради членства в ЄС.

вибір редакції
Читайте також:
Дипломатка Робін Данніґан відповідатиме в Держдепартаменті США за політику щодо України та сусідів
08 вересня, 16:08
Не отримавши бажаного від спантеличеного старця Джозефа Байдена, "моторний" Володимир Зеленський гайнув по інвестиції до Кремнієвої долини.
04 вересня, 20:07
Американська влада обіцяє і надалі відстоювати сталу підтримку євроатлантичних прагнень українського народу.
02 вересня, 12:16
Туреччина готова співпрацювати з новою владою Афґаністану тільки після того, як рух "Талібан" доведе власну спроможність до діалоґу.
30 серпня, 08:48
Стратеґічний партнер України — Азербайджан — свідомо відмовився від участі у саміті "Crimea Platform" через вплив РФ.
27 серпня, 12:04
Ні, ці "особливо обдаровані" таки це зробили...
05 серпня, 08:12