Естонія допомагатиме Косово приєднатися до ЄС

СВІТ
11 червня, 10:34
Президент Косова (ліворуч) і голова естонського Рійґікоґу (праворуч)
Президент Косова (ліворуч) і голова естонського Рійґікоґу (праворуч)
Фото: Riigikogu

Спікер естонського парламенту запевнив президента частково визнаної Республіки Косово у всебічній підтримці на шляху до євроінтеґрації.

Про це Юрі Ратас заявив особисто під час зустрічі з пані Вйосою Османі-Садріу, яка знаходиться з робочим візитом у Таллінні, інформує офіційний сайт Рійґікоґу.

За словами спікера, Естонія готова ділитися своїм досвідом щодо проведення докорінних реформ у судовій, правоохоронній та антикорупційній галузях.

«Ми завжди активно підтримували Косово, особливо після проголошення балканською республікою незалежності у 2008 році. Сьогодні одна з наших цілей в Євросоюзі — продовжувати роботу над тим, щоби для Приштини запровадили безвізовий режим. Ми знаємо, як важливо відкривати двері й розтоплювати кригу. Необхідно домогтися одностайності всіх країн-членів, це, що стосується нашого боку, а щодо Косова — то вам доведеться виконати всі висунуті вимоги та критерії», — зазначив Юрі Ратас.

Натомість пані президент Вйоса Османі-Садріу наголосила, що між Естонією і Косово багато спільного: дві країни маленькі географічно, які свого часу зазнали аґресії з боку більшого сусіда, а у ринковому відношенні орієнтовані на експорт.

«Я дякую представникам естонської влади за багаторічну підтримку нашої державної самостійності. Естонія нині є прикладом для Косова, особливо у питаннях демократизації та цифровізації. Якщо вам вдалося пройти успішний шлях реформ, ми теж зможемо і євроінтеґрація наша стратеґічна мета», — заявила Вйоса Османі-Садріу.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Єврокомісія може схилити Сербію відмовитися від Косова заради членства в ЄС.

Читайте також:
Українці можуть сподіватися, що дружні стосунки з країною-аґресором можливі тільки за умови повної деокупації всіх наших територій.
12 червня, 17:04
Чемпіонат світу з дзюдо, який невдовзі відбудеться у Будапешті, може стати місцем, де у спаринґу зійдуться не тільки атлети, але й політики.
01 червня, 11:24
Туреччина посилює свій вплив у країнах Північної Африки; у найближчих планах — будівництво власної військової бази у Хартумі.
31 травня, 10:34
Звільнити журналіста також вимагають найвпливовіші держави світу.
25 травня, 16:47
Українські дипломати й надалі готові вдаватися до подібної відповіді.
27 квітня, 16:04
Білоруський диктатор Олександр Лукашенко перебуває з офіційним робочим візитом у Баку.
16 квітня, 08:59