Етнофестиваль «Гелон-фест»: найяскравіші моменти

12.08.2019, 10:03

В кінці VIII – на початку III століття до нашої ери на місці, де нині розташоване село Більськ Котелевського району, було скіфське поселення.

Більш відоме воно як Більське городище. Його загальна площа – 5 гектарів. Нині тут «Історико-культурний заповідник «Більськ».

Цими вихідними тут прогриміло гучне свято – етнофестиваль «Гелон-фест».

Воно проводиться третій рік поспіль. Цього разу фестиваль охопив два дні. На сцені виступали артисти з Полтави та інших куточків України.

Розкинулися ятки з різноманітним крамом, це прикраси, в’язані іграшки, керамічний посуд.

Тут можна було не лише придбати ручні вироби, а й повчитися у майстрів, наприклад, власноруч зліпити горщик чи сплести вінок.

В зоні харчування можна було поласувати стравами-гриль та галушками, в парку атракціонів організували розваги для малечі.

Серед фестивальних наметів розташували й імпровізований музей археологічних знахідок – відновлені з черепків гончарні вироби, а також копія знайденої в Більську бронзової чаші привертали увагу відвідувачів.

На окремому майданчику організували кінне шоу – майстерність джигітовки демонстрували вихованці кінного театру «Чотири підкови». Серед інших цікавинок фестивалю – велосипедні екскурсійні тури територією городища, а для любителів відпочинку просто неба організували наметове містечко, причому «залізних коней», а також намети та інше туристичне приладдя можна було орендувати тут же.

Ввечері відвідачам показали кіно просто неба та фаєр-шоу. Виступив гурт «Шпилясті кобзарі» – учасники популярного телевізійного шоу «Голос країни».

Цьогоріч на організацію свята залучили близько 400 тисяч гривень. Це гроші з обласного бюджету, а також благодійників та спонсорів.

Організатори свята зазначають, що загальна кількість людей, які приїхали на етнофестиваль, сягає десяти тисяч осіб, а географія гостей різноманітна – в організованих туристичних групах тут представлені Харків, Київ, Одеса, Хмельницький та майже всі райони Полтавщини. 

Читайте також:
Історія
Це був чоловік беззастережно відданий обов'язку служіння власному народу.
вчора, 06:20
Історія
10 липня 2006 року загинув один із найбільш харизматичних і водночас контраверсійних чеченських лідерів Шаміль Басаєв.
10 липня, 22:31
Мистецтво
Концерт Оззі Осборна та Black Sabbath зібрав 190 мільйонів доларів на благодійність, за словами музичного директора заходу Тома Морелло.
10 липня, 15:38
Історія
Пам’ятаймо Заліщики: як радянські кати кидали українців у Дністер разом із вагонами.
07 липня, 23:37
Історія
Його вважають першим послом в Європі політично не сформованої України. Він пропагував усеслов'янську федерацію і зазнав нищівної критики.
05 липня, 06:34