Етнофестиваль «Гелон-фест»: найяскравіші моменти

12.08.2019, 10:03

В кінці VIII – на початку III століття до нашої ери на місці, де нині розташоване село Більськ Котелевського району, було скіфське поселення.

Більш відоме воно як Більське городище. Його загальна площа – 5 гектарів. Нині тут «Історико-культурний заповідник «Більськ».

Цими вихідними тут прогриміло гучне свято – етнофестиваль «Гелон-фест».

Воно проводиться третій рік поспіль. Цього разу фестиваль охопив два дні. На сцені виступали артисти з Полтави та інших куточків України.

Розкинулися ятки з різноманітним крамом, це прикраси, в’язані іграшки, керамічний посуд.

Тут можна було не лише придбати ручні вироби, а й повчитися у майстрів, наприклад, власноруч зліпити горщик чи сплести вінок.

В зоні харчування можна було поласувати стравами-гриль та галушками, в парку атракціонів організували розваги для малечі.

Серед фестивальних наметів розташували й імпровізований музей археологічних знахідок – відновлені з черепків гончарні вироби, а також копія знайденої в Більську бронзової чаші привертали увагу відвідувачів.

На окремому майданчику організували кінне шоу – майстерність джигітовки демонстрували вихованці кінного театру «Чотири підкови». Серед інших цікавинок фестивалю – велосипедні екскурсійні тури територією городища, а для любителів відпочинку просто неба організували наметове містечко, причому «залізних коней», а також намети та інше туристичне приладдя можна було орендувати тут же.

Ввечері відвідачам показали кіно просто неба та фаєр-шоу. Виступив гурт «Шпилясті кобзарі» – учасники популярного телевізійного шоу «Голос країни».

Цьогоріч на організацію свята залучили близько 400 тисяч гривень. Це гроші з обласного бюджету, а також благодійників та спонсорів.

Організатори свята зазначають, що загальна кількість людей, які приїхали на етнофестиваль, сягає десяти тисяч осіб, а географія гостей різноманітна – в організованих туристичних групах тут представлені Харків, Київ, Одеса, Хмельницький та майже всі райони Полтавщини. 

Читайте також:
В Україні видали фахове дослідження про відому терористичну структуру.
вчора, 09:19
Книжка видана під егідою Запорізького національного університету.
20 лютого, 06:53
Під час розкопок неподалік Римського форуму археологи виявили саркофаг, де, як вважається, був похований один із засновників давнього міста.
18 лютого, 09:10
Попри нещодавнє домінування російської літератури структура книжного ринку змінюється.
18 лютого, 08:13
Співробітники Особливого архіву Литви виявили оригінальний примірник декларації, підписаний лідерами повстанчих загонів 16 лютого 1949 року.
15 лютого, 11:35
15 лютого 1944 року народився Джохар Дудаєв.
15 лютого, 08:05