Фільм «Чужий» став реальністю: біологи виявили новий вид ос

17.09.2024, 19:22
17-09-2024 19:22
17-09-2024 19:22
Фото: Live Science

Комахи відкладають свої яйця всередину живих плодових мушок. Маленькі оси-шкідники під час вилуплення розривають носія, вбиваючи.

Результатами приголомшливого дослідження поділилася команда науковців з Університету штату Міссісіпі, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що новому видові небезпечних комах дали назву Syntretus perlmani.

Це перша відома науці оса, котра заражає дорослих дрозофіл для появи комах-ксеноморфів, як у фантастичній голлівудській кінострічці «Чужий». Також самиці нападають на лялечок мух, жалячи для перетворення на поживну рідину для дорослого потомства.

«Вид Syntretus perlmani використовує жало, щоби пронизати черевце дрозофіл і відкласти яйце, з якого вилуплюється личинка оси; вона зростає майже 18 днів. Залишивши муху, зрілі личинки оси закопуються у будь-який субстрат, який виявляється поблизу і переходять у стадію кокона приблизно на 23 дні, після чого перетворюються на дорослих особин», — повідомили біологи.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, що західні ентомологи створили новий метод для поборення комарів. Йдеться про відкриття генетичних факторів, які беруть участь у визначенні статі, спаровуванні, пошуку господаря та поведінці комах.

Читайте також:
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24
Життя
Медики Женевської університетської клініки здійснили приголомшливе відкриття. З'ясовано, що музика зміцнює деякі нейронні зв'язки у мозку.
06 лютого, 14:53
Світ
Спеціальний гелікоптер «Ingenuity» допоміг розрахувати рухомі хвилі газів на поверхні «Червоної планети». Швидкість перевершила очікування.
02 лютого, 15:18
Історія
Близько 240 року до Різдва Христового давньогрецький філософ, на ім'я Ератосфен, зробив відкриття. Воно продовжує дивувати людей і по нині.
27 січня, 21:49