Філософія є основою політики та економіки, – мислитель Сергій Чаплигін
Сьогодні дехто вважає, що філософія – це не серйозно, а ось політика чи економіка – солідно, що це основа основ.
Насправді ж усе зовсім навпаки, переконаний сучасний львівський мислитель і політолог Сергій Чаплигін, інформує аґенція "Останній Бастіон".
За його словами, економіка з політикою є, всього-на-всього, вторинними похідними від філософії, науки про вічність.
«Той, хто знає Вічність – знає все. Той, хто знає про тимчасові матеріальні закономірності циркуляції грошей, товарів та послуг або про пропорційну чи мажоритарну систему виборів – не знає навіть того, що йому здається, що він знає. Коріння всіх політичних і економічних теорій лежать саме в філософії, а не в політиці чи економіці. Адам Сміт, засновник буржуазної політекономії, розвивав деякі філософські положення свого вчителя Джона Локка у галузі господарства.
Теж саме з філософією Геґеля. Акцент на економічних закономірностях та специфічній філософії історії, описаної з позицій пригноблених класів – породив марксизм. А прагнення до тріумфального закінчення перипетій Абсолютного Духу, який отримує повноту самосвідомості та остаточно долає закони суб'єктно-об'єктної дуальності – породило фашизм», – стверджує Сергій Чаплигін.
Далі він наголошує на тому, що для філософів, і політика, і економіка є лише сферами застосування здатностей людини до конкретної дійсності.
«Власне, у такій реальності будь-яка політично-економічна реальність розуміється не як природна, а як штучно сконструйоване середовище. Те, що, відповідно, можна здійснити в різних варіантах. Тому, займаючись філософією ми прагнемо дістатися тієї інстанції де прихована вісь Буття – знаходиться невидима, прихована сутність всіх речей, явищ, подій. І кому це вдається – розуміє одразу все», – підсумовує Сергій Чаплигін.
Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що одна з проблем людства — мільярди інфантильних недоучок.