Фінські конструктори презентували власний дрон-камікадзе

СВІТ
15 вересня, 17:22
Фінські конструктори презентували власний дрон-камікадзе
Фото: MTV Uutiset

Після вступу Суомі до Північноатлантичного альянсу тамтешні майстри взялися з ентузіазмом виробляти інноваційні пристрої смерті для ворогів.

Днями на виставці "Defense & Security Equipment" у Лондоні фінські інженери показали власний бойовий безпілотний літальний пристрій "Insta Steel Eagle", повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, технологічна новинка складається з двох частин: потужного заряду вибухівки, посиленого начинням із вольфрамової шрапнелі, та спеціально створеного дрона.

За словами розробників із корпорації "Insta Group", їхній пристрій виник на тлі повномасштабної російської агресії проти України, де на полі бою вперше у великій кількості застосовують різнотипні БПЛА.

«Я не буду лукавити, коли скажу, що саме теперішня війна на українській землі була одним із джерел натхнення. Звучить пафосно і цинічно, але це доконаний факт. Як ми побачили, дрони стали новим видом зброї, котра не тільки вбиває, а й розвідує, наводить артилерію та координує дії піхоти. Ми витратили цілий рік і нарешті раді представити пілотний проєкт у Лондоні» – прокоментував розробку директор із продажу та зв'язків із клієнтами вказаної компанії пан Тууре Легторанта.

Бізнесмен додає, щойно запущений у серію продукт має одну суттєву перевагу порівняно з тим, що бачили на полі бою десь у Кліщіївці чи Роботиному: він вибухає (або ж скидає вибухівку) безпосередньо над ціллю уражуючи все довкола на площі 2000 м² і 360°.

Гадаємо, українським захисникам ця новинка має стати у пригоді на Східному і Південному фронтах, однак спершу необхідно перевірити, наскільки ж "Insta Steel Eagle" стійкий до засобів радіоелектронної боротьби.

Натомість "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, як Збройні Сили України невдовзі будуть використовувати вітчизняні дрони зі штучним інтелектом.

Читайте також:
Світ
На глобальний ринок стартап планує вийти не пізніше 2029 року з огляду на обмеженість міських залізничних колій у Філіппінах.
02 вересня, 12:24
Світ
Google представила нову модель штучного інтелекту, яка допоможе навчити роботів виконувати такі завдання, як збирання сміття.
30 липня, 13:48
Війна
Американські військові підкреслюють, що там де можна використовувати відносно дешеві рішення – їх потрібно використовувати
05 червня, 12:17
Життя
Реактивні літаки щодня курсують у повітрі, а більшість людей не замислюються, як це вдається. Останній Бастіон" розкриває таємницю...
28 травня, 17:13
Життя
Мультимодальна велика модель мови "GPT-4", створена міжнародною компанією "OpenAI", може бачити й чути душі людей.
30 квітня, 17:56
Війна
Компанія SpaceX, якій належить Starlink, відмовилася від коментарів
19 квітня, 09:20