Фірташ розкрадав понад 70% коштів, що виділялися на закупівлю блакитного палива

КРИМІНАЛ
15.05.2023, 13:02
Фірташ розкрадав понад 70% коштів, що виділялися на закупівлю блакитного палива

СБУ оприлюднила деталі справи Фірташа. Йдеться про привласнення грошей звичайних українців, які оплачували комунальні платежі.

Служба безпеки спільно з БЕБ викрила масштабну схему розкрадання газу із газотранспортної системи України, до якої причетний олігарх Дмитро Фірташ та топменеджмент його компаній.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на пресслужбу СБУ.

В СБУ зазначають, що до організації оборудки причетні Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній.

Серед них - керівники "Регіональної Газової Компанії" (РГК), яка фактично управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України.

Судово-економічна експертиза показала, що тільки протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитки на понад 4,2 млрд гривень. При цьому, за попередніми оцінками, загальна сума шкоди протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд гривень.

Слідство зазначає, що посадовці "облгазів Фірташа" розкрадали понад 70% коштів, що передбачалися на закупівлю блакитного палива. Фактично йдеться про привласнення грошей звичайних українців, які оплачували комунальні платежі.

Фірташ розкрадав понад 70% коштів, що виділялися на закупівлю блакитного палива_1

Злочинна схема полягала у тому, що облгази, підконтрольні Фірташу, "купували" паливо у підконтрольної йому ж компанії.

Але насправді отримували не більше 30% від проплаченого обсягу газу.

Дефіцит, що утворювався через махінацію, покривали за рахунок блакитного палива, що було у державній власності - облгази просто відбирали "недоотримане" паливо із газотранспортної системи України.

При цьому державі за це майже не платили, посилаючись на "відсутність коштів". Зазначається, що облгази Фірташа сплатили державному оператору української ГТС у середньому 30% від загальної вартості відібраного газу.

Надалі фігуранти виводили гроші у тінь через мережу підконтрольних олігарху комерційних структур. Так, з року в рік вони нарощували збитки для держави.

У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в офісах та за місцями проживання організаторів злочинної схеми.

На підставі зібраних доказів Фірташу, двом керівникам ТОВ "РГК", керівнику ТОВ "Йе енергія" і п’ятьом очільникам облгазів повідомлено про підозру за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

З них - п’ятьом фігурантам про підозру повідомили заочно, адже вони переховуються від правосуддя за кордоном. Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.

Окрім того, СБУ оприлюднила аудіозапис розмови Фірташа із керівником РГК Олексієм Тютюнником, у якому олігарх попереджає про можливу націоналізацію компанії. Він також наказав йому перевести 120 млн з "Клірінгового дому" на "Йе енергію", щоб "убезпечити" "Дніпрогаз".

Через деякий час вони зідзвонилися знову, і Тютюнник зазначив, що гроші не вдалося перевести. Тому їх намагались покласти у банк.

Дмитро Фірташ - проросійський олігарх, перебуває під санкціями РНБО з 2021 року. Фірташ - співвласник Inter Media Group та засновник Group DF.

У 2014 році Фірташа заарештували у Відні за запитом США. У 2019 року міністр юстиції Австрії дозволив видати Фірташа американській владі, але негайної екстрадиції не відбулося через запит про повторний розгляд справи.

У 2023 році земельний суд Відня відмовив Фірташу у повторному розгляді справи щодо екстрадиції до США, де на нього чекає розгляд провадження про корупцію.


Нагадаємо, що Ахметов, як і Коломийський, Фірташ, Григоришин, Бойко, Новинський та інші, за рахунок системних грабежів України та українців, мають найдорожчі квартири у Лондоні, будинки на узбережжі Середземного моря, вілли у Швейцарії.

Фірташ розкрадав понад 70% коштів, що виділялися на закупівлю блакитного палива_3

У ці важкі, але певно доленосні для всіх нас часи, маємо нарешті утвердити власний порядок на своїй землі, адже нехтування природним станом речей упродовж останніх 30 років призвело до розмиття навіть декларованих чинним законодавством прав українців. 

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу. 

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
НАЗК закрило очі на конфлікт інтересів при захисті дисертації Іриною Салогуб
вчора, 10:05
Кримінал
Експосадовець «Укргазвидобування» Євген Стешенко продовжує ігнорувати виклики НАБУ
27 березня, 17:04
Політика
Родина експрацівника СБУ Герсака під час війни скуповує коштовне майно — розслідування
27 березня, 16:03
Кримінал
Вони намагалися дати 100 тис. дол. хабаря начальнику Сумської міської військової адміністрації
26 березня, 18:54
Кримінал
НАБУ і САП завершили розслідування у справі міського голови Сум
26 березня, 18:30
Кримінал
В рамках даної справи правоохоронці розкрили схему заволодіння електричною енергією «Укренерго». Її вартість склала понад 716 млн гривень.
26 березня, 15:45