«Фландрійський пес» заграбований у бруківці Антверпену

МИСТЕЦТВО
29.10.2024, 21:46
«Фландрійський пес» заграбований у бруківці Антверпену
Фото: Facebook

На знімку вище — пам'ятник Нелло і Патрашу. Він присвячений подіям із роману анґлійської письменниці Марії Луїзи де ля Рамі у 1872 році.

Назва художнього твору говорить сама за себе, а сюжетна лінія «Фландрійського пса» розгортається у середині XIX століття у нідерландськомовній північній частині суверенного королівства Бельґія. Хлопчик-сирота Нелло живе із дідусем у селі поблизу Антверпена у бідності.

Старий чоловік часто хворіє, тож підліток щосили допомагає йому, працюючи по господарству і продаючи молоко у місті. Одного разу Нелло знаходить майже до смерті побитого пса Патраша й виходжує його, відтоді вони стають нерозлучними друзями.

Хлопчик мріє стати художником, однак коштів на навчання немає, а ще дуже хоче побачити картини Рубенса. Під Новий рік дідусь вмирає, грошей на оренду будинку не вистачає, і домовласники виганяють Нелло на вулицю.

Не маючи місця для проживання, без будь-якої їжі, напередодні Різдва підліток із Патрашем вирушають у дорогу глибоким снігом до Антверпена. І ось, настає Свята ніч, зовсім ослаблі, вони входять до Кафедрального собору, випадково виявивши двері відчиненими.

Нарешті Нелло знаходить довгоочікувану картину Рубенса, але, не маючи ніяких сил радіти, лягає на кам'яну підлогу біля свого найліпшого друга Патраша. Наступного ранку хлопчика та його собаку знаходять замерзлими на смерть перед триптихом славетного художника.

Японців настільки вразила ця історія, що вони включили її до своєї шкільної програми. Першу скромну пам'ятку встановили коштом компанії «Toyota», а наприкінці 2016 року відкрили новий пам'ятник скульптора Батисти Вермьолена.

Роман «Фландрійський пес» був неодноразово екранізований, а 2010-го, до 25-ї річниці перекладу книги нідерландською мовою, у Бельґії було емітовано срібну монету номіналом €20. Її випущену тиражем у 40 тисяч екземплярів.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», наше майбутнє залежить від читання й розуміння прочитаного. Грамотні люди читають художню літературу, що сьогодні стало великою рідкістю.

Читайте також:
Світ
Бельгійські правоохоронці застосували водомети під час демонстрації антивакцинаторів
06.12.2021, 11:58
Мистецтво
10 лютого 1791 року у Венеції народився славетний художник і літограф. Він уславився трансформацією класичного живопису у романтичний.
10 лютого, 19:29
Мистецтво
16-річний парубок поліг за вільну Україну від рук російських окупантів влітку 2014-го. Тепер його рідний край на вістрі борні за свободу.
10 лютого, 06:03
Мистецтво
В оздобленні стін, стелі та підлоги майстри використали аж ніяк не пластик. Навпаки будівлі повернули дерев'яний шик із вапняною фарбою.
06 лютого, 08:21
Мистецтво
Галерея образотворчого мистецтва Краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького запрошує на виставку живопису. Показують картини зимової казки.
02 лютого, 09:23
Мистецтво
Театр тіней — це чарівний жанр мистецтва, що виник на межі світла й темряви.
27 січня, 11:03