«Формула Єрмака»: головний переговорник Зеленського має бізнес-зв’язки з політичною елітою Росії

УКРАЇНА
04.10.2019, 08:18

Помічник Володимира Зеленського Андрій Єрмак має зв’язки з політичною елітою країни-агресора.

Про це йдеться у розслідуванні «Схем».

Бізнес-інтереси Андрія Єрмака – широкі. Їх можна умовно поділити на кілька груп. Перша – це кінематограф. Андрій Єрмак продюсував такі українські кінострічки, як «Правила бою» та «Межа». Крім того, є компанії, дотичні до фармацевтичного бізнесу, міжнародного права, бізнес-консультування і охорони.

Але все це – в Україні, пишуть журналісти. І, на відміну від Віктора Медведчука, – жодних структур у Російській Федерації. Однак ще раз проаналізувавши компанії Єрмака, «Схеми» знайшли у них людину, яка може виконувати роль «ключа» для помічника Володимира Зеленського у політично-бізнесовий світ Росії. Ось про що йдеться.

У 2001 році в Україні було зареєстровано компанію «Медійна група європейського партнерства», яка спеціалізується на виробництві фільмів.

Відповідно до даних системи YouControl, кілька років тому її бенефіціарами були теперішній помічник президента Андрій Борисович Єрмак та громадянин Росії Емануїлов Рахамім Яшаєвич.

Андрій Єрмак і станом на тепер є бізнес-партнером Рахаміма Емануїлова – в інших компаніях – ЗАТ «Інтерпромфінанс Україна», яка займається комерційним консультуванням, та ТОВ «М.Є.П».

Хто ж цей Рахамім Емануїлов, бізнес-партнер Єрмака, і що про нього відомо?

Рахамім Емануїлов – громадянин Російської Федерації. Офіційно – російський вчений, президент «Фонда взаимодействия цивилизаций», який займається соціальними проблемами. Однак, як з’ясували «Схеми», науковий – лише один з напрямків його діяльності.

Відповідно до даних реєстру юридичних осіб Росії, Рахамім Емануїлов є співвласником компанії «Інтерпромторг» у Москві, яка значиться серед засновників «Інтерпромбанку».

А серед акціонерів цього «Інтерпромбанку» – впливові росіяни. Чого вартий тільки найбільший акціонер Валерій Андрійович Пономарьов – член Ради федерації Федеральних зборів Російської Федерації від Камчатського краю.

Журналіст-розслідувач російського видання Meduza Іван Голунов підтверджує, що Пономарьов є серед акціонерів «Інтерпромбанку».

«Я можу сказати, що зараз основним акціонером «Інтерпромбанку» є сенатор Валерій Пономарьов. Це сенатор від Камчатки, який раніше був бізнесменом, нажив свої статки на монополії з виробництва автомобільних номерів і дорожніх знаків», – пояснює журналіст.

У 2015 році британське видання DailyMail опублікувало фото із сенсаційним заголовком: «Президент Росії садить виноградник у своєму іспанському маєтку». Видання стверджувало, що російський президент має шикарний маєток в елітному поселенні La Zagaleta, на горі з виглядом на Середземне море. Зазначалося, що на території вирощують ексклюзивний виноград, там є вертолітний майданчик та гараж, на якому можуть розміститися 22 транспортні засоби.

Однак через тиждень Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального випустив розслідування, в якому заперечив причетність до цього майна самого Володимира Путіна. Мовляв, документи вказують, що нерухомість належить Зої Пономарьовій – доньці члена «Єдиної Росії» і сенатора від Камчатки Валерія Пономарьова.

Виходить, партнер Андрія Єрмака в українському бізнесі має банк в Росії разом з впливовим та заможним «єдиноросом», який засідає в парламенті Росії?

Але і це ще не все, зазначають журналісти «Схем». У російського «Інтерпромбанку», пов'язаного із бізнес-партнером Андрія Єрмака, поважні не лише акціонери, а й члени ради директорів. Серед них є Іван Садчіков.

Біографічних даних Садчікова на сайті банку вкрай мало – лише зазначається, що він закінчив два інститути. Але, крім того, його ім’я фігурувало в російському секс-скандалі, пов'язаному із Анастасією Рибкою – яка відпочивала на яхті разом із російським олігархом Олегом Дерипаскою та першим заступником керівника апарату уряду Російської Федерації Сергієм Приходьком.

Сергій Приходько, який протягом президентства Володимира Путіна кілька разів змінив декілька впливових посад – це тесть Івана Садчікова, за даними російських ЗМІ.

Таким чином, науковець Рахамім Емануїлов з одного боку – бізнес-партнер помічника українського президента Зеленського Андрія Єрмака. А з іншого – має зв'язки із російською владною верхівкою через «Інтерпромбанк».

Бізнес-партнер Андрія Єрмака Рахамім Емануїлов через російський «Інтерпромбанк» має зв'язок із «єдиноросом» і сенатором Камчатки Пономарьовим, зятем першого заступника керівника апарату уряду Росії Приходька, і через свою релігійну общину – із однокурсником президента Росії Володимира Путіна, підсумовують журналісти.

«Схеми» звернулися за коментарем до Андрія Єрмака.

«Рахамім Емануїлов – старий знайомий мого батька. Вони познайомилися, коли мій батько працював в Афганістані. Батько працював у посольстві СРСР в Афганістані: поїхав туди очолювати команду радянських фахівців із профтехосвіти. 20 років тому, в 1999 році, Рахамім Емануїлов попросив мене допомогти йому зареєструвати компанію на території України, оскільки планував займатися консультаційною діяльністю з питань торгівлі. Я допоміг йому як юрист. Ніяка господарська діяльність через цю компанію в результаті не велася. В останній раз ми спілкувалися близько десяти років тому – я вітав його по телефону з днем народження», – зазначив він у відповіді.

Втім, «Схеми» проаналізували фінансові звіти обох компаній, в яких Андрій Єрмак та громадянин Росії Рахамім Ємануїлов і досі співзасновники, і діяльність яких досі не припинена, згідно з офіційним реєстром. Одна з них – справді з 99-го року не показувала доходів. Втім, друга, за 12 років з моменту заснування отримала доходів на майже 40 мільйонів гривень.