Фотофакт: Африка розколюється на два континенти

08.07.2023, 17:34
Фотофакт: Африка розколюється на два континенти
Фото: Bild

Через увесь чорний материк простягнувся величезний розлом завдовжки 3200 км, який може поділити його на дві нерівномірні частини.

Відповідні приголомшливі кадри зі Східної Африки оприлюднили фахівці на шпальтах впливового німецького видання "Bild", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, вперше розлом земної кори помітили посеред пустелі в Ефіопії ще у 2005 році, але тоді не надали великого значення, бо довжина складала не більше 50 км, а глибина не більше 5 м.

А вже у 2018 році у сусідній Кенії утворилася прірва глибиною 15 і шириною 20 метрів завдовжки кілька десятків кілометрів, яку місцева влада спробувала нашвидкуруч засипати землею і будівельним сміттям.

Цей феномен геологи називають Східноафриканська рифтова долина або Східноафриканський розлом, який насправді з'явився не за нашого життя, а близько 30 мільйонів років тому.

«Ми можемо спостерігати за тим, як на наших очах утворюється так звана Сомалійська плита, яка у майбутньому відколеться від решти Африки. За нашими підрахунками цей процес займе 5-10 мільйони років. Нині тріщина росте на 2,5 см щороку», – прокоментували ситуацію фахівці Берлінського університету імені Гумбольдтів.

Фотофакт: Африка розколюється на два континенти_1

Прикметно, але нещодавно геологи Вірджинського політехнічного інституту у США виклали власну комп'ютерну модель, яка доводить, що тектонічний розлом утворюється через потоки магми, котрі тиснуть на земну кору знизу.

За узагальненими прогнозами західних науковців, у найближчі 50-100 років мешканці Східної Африки пристосовуватимуться до постійних землетрусів і можливих вивержень магми безпосередньо з надр планети.

Тим часом, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що "тремтіння землі" в Японії спровокувало виплиття на поверхню затоплених у Другу світову війну кораблів.

Фотофакт: Африка розколюється на два континенти_3
Читайте також:
Політика
Обласна рада дозволила створити нові об'єкти для охорони червонокнижних рослин. На Полтавщині про подібний крок годі й мріяти.
29.12.2024, 11:45
Полтава
Пам'ятка природи «Пагорби на Рудці» невдовзі постане на теренах Полтавщини. Вона покликана зберегти у первісному стані рідкісні рослини.
25.12.2024, 13:45
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06.12.2024, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26.11.2024, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15.11.2024, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31.10.2024, 08:24