Франція та Греція заблокували купівлю Bayraktar TB2 для ЗСУ

ВІЙНА
23 лютого, 09:08
Франція та Греція заблокували купівлю Bayraktar TB2 для ЗСУ

Такий крок сторони виправдали тим, що за європейські гроші має купуватись лише європейська продукція

Греція та Франція разом з Кіпром наклали вето на закупівлю безпілотників турецького виробництва Bayraktar TB2 для ЗСУ, яка мала оплачуватись за гроші «Фонду миру» Європейського Союзу.

Ця закупівля мала бути складовою поставки оборонної продукції турецького виробництва для «задоволення нагальних потреб України», яку мав оплатити ЄС.

Однак Франція та Греція з Кіпром вирішили заблокувати цю закупівлю, посилаючись на мотив, що за гроші Європейського Союзу має закуповуватись лише та оборонна продукція, що виготовлена в країнах ЄС.

Про це повідомив французький портал Opex360.

Як зазначають автори публікації, Греція  визнала, що в своєму рішенні керувалась мотивом не тільки «європейської оборонної автономії», але також і тим, що просто не хоче за свої гроші підтримувати оборонно-промисловий комплекс Туреччини.

Французи свої мотиви пояснили дещо завуальованіше — «європейські гроші слід витрачати з максимальною ефективністю, і для підтримки європейців».

При цьому виникає проблема, що через вето від французів та греків виходить, що інші країни ЄС не зможуть оперативно поставити Україні необхідне оборонне обладнання.

Прикметно,  що «Фонд миру» Євросоюзу наповнюється субсидіарно, тобто кожна країна вносить свою частку пропорційно.

Виходить, що найбільшу частку в цей «Фонд» вносить Німеччина, котра  публічно не висловлює заперечень щодо купівлі турецької оборонної продукції для України.

Opex360 описує і такий приклад — уже був епізод, коли країна ЄС на гроші «Фонду» придбала оборонну продукцію неєвропейського виробництва, і це була Естонія, котра оновлювала свої запаси зброї замість радянських систем, переданих Україні. Але при цьому таку закупівлю блокувати ніхто не став.

При цьому автори Opex360 наводить і такий приклад — мовляв, якщо у перші місяці вторгнення московії українські військові активно використовували Bayraktar TB2, то тепер ці безпілотники «світяться» значно рідше, через активну протидію від російських систем ППО та РЕБ.

Франція та Греція заблокували купівлю Bayraktar TB2 для ЗСУ_1

При цьому вони посилаються на слова начальника Генштабу армії Франції П’єра Шилля, сказані під час виступу в Сенаті в листопаді 2023 року.

Читайте також:
Опінії
США та союзники не бояться брати участь у цій масштабній виставі, про сценарій якої сторони попередили одна одну заздалегідь
вчора, 17:10
Опінії
Документи ООН стосовно перемир’я приймаються постійно перед черговими Олімпійськими іграми. Чи вони впливають на агресора? Точно ні!
вчора, 09:25
Опінії
Байден має вирішити, як йому відновити реноме Сполучених Штатів
13 квітня, 19:37
Політика
Рішення Європейського парламенту — це порожня погроза і чистий політичний театр.
12 квітня, 11:55
Політика
На кордоні України вона продовжується.
25 березня, 10:20
Опінії
Світові ціни на нафту, газ, електричну енергію — ворога мало хвилюють.
23 березня, 09:26