Created with Sketch.

Французькі парламентарі визнали Голодомор геноцидом українців

28.03.2023, 23:31

Влаштований більшовицькими окупантами у 1932-1933 роках штучний голод на українських землях офіційно засуджено депутатами у Франції.

За відповідну резолюцію про визнання Голодомору геноцидом нашого народу проголосувало 168 обранців Національної Асамблеї, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

У документі французьких парламентарів йдеться про те, що совєцький режим організував цілеспрямований голод із метою знищити національну свідомість українців.

«У 1930 році, нібито побоюючися відродження націоналізму, комуністи звинуватили українських селян у саботажі й ворожості до пролетаріату. Після цього розпочали придушення заворушень та конфіскацію продовольства, реквізувавши до 42% врожаю. У 1932-1933 роках Совєцький союз посилив репресії, закрив кордони України та розпочав блокаду сіл.

Поки від голоду щодня в Україні вмирало тисячі людей, мільйони тонн українського зерна продовжували експортувати, а совєцькі запаси були повними. З цих причин Національна Асамблеє визнає та засуджує форсований і спланований совєцьким режимом Голодомор як акт геноциду української нації», – наголосила під час засідання парламенту пані спікер Жаель Брон-Піве.

З'ясувалося, що поштовхом до подібного кроку французьких народних обранців стало аналогічне одноголосне визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу парламентами Бельгії, Ісландії та Болгарії днями раніше.

У цілому ж пам'ять про Голодомор-геноцид нарешті набуває світового рівня, бо це  – величезний успіх не тільки нашої дипломатії, а й українських громад (діаспоріян) у країнах їхнього перебування.

Станом на вечір 28 березня 2023 року Голодомор в Україні 1932-1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу 26 держав світу, здебільшого в Європі та обох Америках.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що торік наприкінці грудня Європарламент також проголосував за визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Читайте також
Чин незламних: річниця створення Дивізії «Галичина» і роковини операції «Вісла»
Історія
Японська кров Амуру: роковини червоного терору на Далекому Сході
Історія
Спадок каґана Кубрата на полтавській землі
Історія
Пам'яті Геннадія Москаля
Опінії
Карпатська Україна: до річниці появи «одноденної держави»
Історія
Археологічні розвідки Тараса Шевченка на Полтавщині
Історія