Фронт – там, де щодня б'ються і вмирають українські захисники

Опінії
02.08.2023, 16:52
Фронт – там, де щодня б'ються і вмирають українські захисники
Фото: Facebook

Коли закінчиться війна, більшість продовжить займатися тим, чим і займалася. Хто крав – крастиме, а того, хто здавав – візьмуть у поліцію.

Громадсько-політичний діяч, аеророзвідник у бригаді ТрО ЗСУ

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Я оце думаю про що це все. Оці всі "фронти": інформаційний, розважальний, гумористичний та кіношний, про проливання "економічної крові" взагалі мовчу...

Оскільки це все – тираж, потік, який іде з медійних майданчиків, з уст знайомих багато і не дуже років телеведучих, тощо. Оскільки воно лягає на родючий ґрунт широкої аудиторії.

Це якоюсь мірою про те, щоби симулювати, що всі ці люди на якомусь фронті. Але ж фронт, він то один!

Фронт – це там, де щодня б'ються і вмирають.

Лінія зіткнення, де стріляють, перетинаються маршрути бойових вильотів, промені РЕБ, де мінують, обстрілюють, шукають замасковані і не дуже цілі, щоб їх знищити. Лінія фронту відносно чітка і її навіть можна подекуди помацати.

Все решта – це якась безтурботна симуляція участі в чомусь, у чому насправді участі брати не хочеться. Оці всі віртуальні фронти – це зручна моральна бульбашка, яка наче дає право дивитися на те, як твої співвітчизники воюють і вмирають так, наче це гладіаторські бої.

Це не слова людини, яку дратує, що дехто живе своїм звичним життям, а вона – ні. Лиш намагання зрозуміти навіщо.

Навіщо так легковажно і безвідповідально роздувати зручну віртуальну бульбашку, яка обертається гірким розчаруванням під час війни на знищення, яка дістане всіх. В якій служити будуть всі!

Ми ще не скоро перейдемо у фазу війни, коли це буде постійне перекидання через кордон дронів і ракет. Ми все ще там, де треба витіснити ворога зі своєї землі, а це роблять зокрема люди.

Скільки б не рахували розбиту техніку, а головний двигун – люди. Мотиви тих, хто сам хоче жити в цьому зручному віртуальному світі зрозумілі, але підживлювати ці бажання цілком свідомо, очевидно розуміючи наслідки...

Те, як це робиться, виходить за межі здорового глузду, а він каже, що перемога потребує напруження всіх наявних зусиль. Розважальний фронт цьому точно не сприяє.

І мова не про моралізаторство чи констатацію очевидних фактів. Вона про прагматичну необхідність повного залучення всіх і комунікації навіть з тими, хто не хоче бути залученим як з дорослими.

Читайте також:
Політика
Нам є вкрай необхідним відновити й забезпечити тяглість всієї нашої державності. Проте влада неукраїнців цього не робила і не зробить.
17 липня, 07:09
Полтава
До ініціативи дітлахів уже приєдналися педагоги освітнього закладу та батьки. Будь-який внесок — спосіб допомогти нашим захисникам.
16 липня, 19:23
Полтава
Кадровий голод і демографічна криза негативно впливають на стан справ в Україні. Нашу націю продажна Зе-банда прирекла на скніння.
09 липня, 06:01
Полтава
Полтавські «зелені ямщики» досі не взяли під опіку жоден фронтовий підрозділ. Однак «освоювати» міський бюджет вони завжди ладні першими.
02 липня, 06:02
Політика
У роз'єднанні нашого суспільства, у розхитуванні крихкої ситуації в Україні зацікавлений ворог. При чому, як зовнішній, так і внутрішній.
11 червня, 13:44
Опінії
Завдання зовнішнього і внутрішнього ворога — поляризація українців. Не перший раз за минулі сотні років нас послаблюють внутрішні чвари...
04 червня, 13:36