Фінляндія і Туреччина мають намір розвивати співпрацю в оборонній промисловості. Сусідство із РФ вимагає від союзників по НАТО взаємодії.
Яскравий тому доказ — участь фахових турецьких технологів у міжнародному форумі стартапів «Slush 2024» у Гельсинкі. За лаштунками заходу дипломати й підприємці з Анкари за підтримки посла Деніз Чакар укладають вигідні угоди із фінляндськими колегами.
З її слів, якщо у перший рік проведення заходу Туреччина була представлена 40 особами, то сьогодні кількість учасників становить понад 400, котрі зацікавлені у північноєвропейських інноваціях. Торгівля між Гельсінкі та Анкарою стабільно розвивається, сягнувши €2,1 мільярда.
«Ми спостерігаємо зростання інтересу фінляндських компаній до турецьких і навпаки. Наш бізнес пропонує великі можливості у сфері зеленої трансформації, відновлюваних джерел енергії та цифровізації. Як на мене, і так хороші відносини Туреччини з Фінляндією досягли піка розвитку у 2024 році, коли дві наші країни також відзначають 100-річчя від дня встановлення дипломатичних зв'язків», — пояснила пані Деніз Чакар.
Виявилося, що Фінляндія для Туреччини — це своєрідні ворота на світові ринки з погляду технологій, інновацій і стартапів. Як бачимо на прикладі заходу «Slush», Анкара зосередила свою увагу на тих галузях, що безпосередньо пов'язані з оборонно-промисловим комплексом.
Влада у Гельсинкі та ділові кола прагнуть здійснювати співпрацю, вкладати спільні інвестиції та працювати разом із Туреччиною, включаючи укладання контрактів, у регіоні Східної Європи (Міжмор'я — прим. ред.) та Середньої Азії. Прикметно, що у Києву у цій ланці відведена особлива роль.
Говорячи про відновлення України, Деніз Чакар сказала, що турецький будівельний сектор продовжує роботу у країні навіть під час бойових дій та накопичує потенціал для спільної взаємодії із фінляндською стороною щодо цього. Анкара закликала Гельсинкі стати надійною, міцною підпорою Києву.
«Ми передбачаємо та очікуємо, що це станеться. У цьому контексті посольства обох країн, як мій колега в Анкарі, так і я, доклали серйозних зусиль для зближення наших народів і зближення наших інституцій, і ми бачимо результати цього. Ми формуємо регіональну спільноту всередині НАТО. По суті, фіни й турки — близькі народи.
Ми просто не повинні зберігати розрив занадто великим. Я вірю, що теплий розвиток і поглиблення такої частоти відносин, як між народами, між офіційними органами влади, у сфері торгівлі та економіки, так і в рамках нашого військового співробітництва у рамках НАТО, забезпечить безмежні можливості та переваги для обох країн», — додала пані посол.
Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що президент Реджеп Тайїп Ердоган має намір надати Організації тюркських держав не лише регіональну, а й глобальну роль. Диктатор КНР, Іран і РФ напружилися в очікувані невідомості.