Туреччина формує власний блок в осерді Євразії

ПОЛІТИКА
10.11.2024, 11:45
Туреччина формує власний блок в осерді Євразії
Фото: Anadolu Ajansı

Реджеп Тайїп Ердоган має намір надати Організації тюркських держав не лише регіональну, а й глобальну роль. КНР, Іран і РФ напружилися.

Красномовним доказом слугує XI саміт у Бішкеку за участі 7 президентів і 1 прем'єр-міністра незалежних країн, а також кремлівського васала із Казані, який відбувся на тижні. Фотозвіт події оприлюднило провідне турецьке видання Anadolu Ajansı.

До складу вказаного вище міжнародного об'єднання станом на сьогодні входять — Азербайджан, Казахстан, Кирґизстан, Туркменістан, Узбекистан і Туреччина на правах постійних діяльних учасників. Водночас Угорщина та окупований московією Татарстан є спостерігачами.

На зустрічі лідерів у кирґизькій столиці ухвалено низку важливих рішень щодо створення нових структур і розширення співробітництва у рамках сформованої організації. Наприклад, створення взаємного механізму цивільного захисту, затвердження Хартії тюркського світу з метою зміцнення спільних ідеалів тюркської світу.

Президент Ердоган за підтримки Ільгама Алієва ініціював створення Ради центральних банків тюркських держав і запропонував розширити співробітництво у галузі цифрової економіки. Туреччина також закликала інші країни разом підкорювати космічний простір, використавши казахський Байконур.

Оцінюючи концептуальні документи саміту, зауважимо, що до своїх культурних, економічних, політичних і військових цілей учасники підходять планомірно й поступово, використовуючи стратегію «сходів». Вона переважно застосовується у господарчій сфері, а віднедавна адаптована і до міжнародних відносин.

«XXI століття стає століттям Туреччини! Сьогодні у тюркському світі відбуваються великі події. Політична єдність, досягнута в рамках Організації тюркських держав, почала досягати значних успіхів», — стисло підсумував захід у Бішкеку президент Туреччини.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як Іран запропонував росії перетворити Азербайджан на «енергетичну прокладку». Режим аятол і путінська диктатура змовилися використати сусідню країну у власних двосторонніх інтересах.

Читайте також:
Опінії
Основна проблема полягає у тому, що правдивої історії України за кордоном не знають. Там панує свій шовіністичний погляд на минуле.
03 лютого, 08:25
Опінії
Не одній Москві хочеться привласнити українські землі. Наші так звані західні партнери у регіоні Міжмор'я теж мають намір розширитися.
31 січня, 19:24
Політика
Цьогорічне волевиявлення у сусідній країні може повпливати на подальший рівень підтримки. Остаточне рішення ухвалять виборці 18 травня.
29 січня, 13:46
Життя
Рослина була поширена на землях північної Фінляндії та Норвеґії впродовж 260-1906 років. Станом на тепер вона повністю вимерла.
28 січня, 08:26
Світ
Мета проєкту — сприяти розвитку транспортних коридорів між двома країнами. Планується спорудити 4 переправи через річку Прут.
12 січня, 15:12
Світ
Дотримуючись усіх міжнародних норм, правил і законів фінляндські прикордонники взяли на абордаж російський танкер у морі. Було ефектно.
10 січня, 07:10