Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо Криму: які країни на стороні Росії?

ПОЛІТИКА
17.12.2021, 11:53
Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо Криму: які країни на стороні Росії?
Фото: google

Державу-окупанта Росію підтримали 25 країн світу

Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову, вже шосту за рахунком, резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. Голосування у Нью-Йорку завершилося у ніч на 17 грудня.

За нову резолюцію "Ситуація з правами людини у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна" проголосувало 65 країн, "проти" – 25, "утрималися" – 85.

Державу-окупанта Росію підтримали 25 країн світу: Вірменія, Білорусь, Бурунді, Венесуела, Зімбабве, Індія, Іран Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Казахстан, Киргизстан, Малі, Нікарагуа, Саудівська Аравія, Сербія, Сирія, Північна Корея, Філіппіни, Шрі-Ланка, Ерітрея.

Що нового у документі?

У резолюції зафіксовано нові факти про грубі порушення міжнародного права та прав людини в Криму з боку РФ як держави-окупанта.

Резолюція закликає Росію припинити безпідставні затримання та арешти жителів Криму, вимагає звільнити громадян України, які незаконно утримуються за ґратами.

Глава МЗС Дмитро Кулеба привітав рішення ГА ООН.

"Росія продовжує агресивні дії. Дуже важливо, що резолюція підтримує Кримську платформу. Україна і надалі просуватиме цей формат та його цілі", – написав він у Twitter.

Глава МЗС заявив, що "Росія має припинити грубі порушення прав людини, звільнити незаконно затриманих громадян України, захистити права корінних кримських татар".

 

Читайте також:
Політика
Теперішній господар Білого дому вислужується перед кремлівським бункерним дідом. Йому імпонує стиль управління та політика путіна.
18 червня, 08:23
Опінії
Перспективи Києва на полі бою проти Москви вкрай погані. Особливо вони погіршилися із поверненням у Білий дім президента Дональда Трампа.
12 червня, 22:54
Світ
Дипломатія між рф і США активізувалася після повернення Дональда Трампа у Білий дім.
11 червня, 10:19
Політика
Танці з бубном альфа-геронтократів на українській крові... Невже людство якось по іншому жити не може, коли вже там епоха розуму настане?
26 травня, 07:16
Опінії
Влітку 1918 року в Україні накопичилася низка проблем внутрішньо- і зовнішньополітичного характеру. Ясновельможний Гетьман рушив до Берліну.
21 травня, 21:41
Політика
Адміністрація президента Дональда Трампа не налаштована проукраїнськи. Тому слід посилити взаємодію з американськими парламентарями.
21 травня, 13:45