Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо Криму: які країни на стороні Росії?

ПОЛІТИКА
17.12.2021, 11:53
Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо Криму: які країни на стороні Росії?
Фото: google

Державу-окупанта Росію підтримали 25 країн світу

Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову, вже шосту за рахунком, резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. Голосування у Нью-Йорку завершилося у ніч на 17 грудня.

За нову резолюцію "Ситуація з правами людини у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна" проголосувало 65 країн, "проти" – 25, "утрималися" – 85.

Державу-окупанта Росію підтримали 25 країн світу: Вірменія, Білорусь, Бурунді, Венесуела, Зімбабве, Індія, Іран Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Казахстан, Киргизстан, Малі, Нікарагуа, Саудівська Аравія, Сербія, Сирія, Північна Корея, Філіппіни, Шрі-Ланка, Ерітрея.

Що нового у документі?

У резолюції зафіксовано нові факти про грубі порушення міжнародного права та прав людини в Криму з боку РФ як держави-окупанта.

Резолюція закликає Росію припинити безпідставні затримання та арешти жителів Криму, вимагає звільнити громадян України, які незаконно утримуються за ґратами.

Глава МЗС Дмитро Кулеба привітав рішення ГА ООН.

"Росія продовжує агресивні дії. Дуже важливо, що резолюція підтримує Кримську платформу. Україна і надалі просуватиме цей формат та його цілі", – написав він у Twitter.

Глава МЗС заявив, що "Росія має припинити грубі порушення прав людини, звільнити незаконно затриманих громадян України, захистити права корінних кримських татар".

 

Читайте також:
Політика
Найбільші економіки вважають, що існування України не вплине на стан справ у всьому світі. Тому закликали жертву агресії припинити спротив.
20 листопада, 13:45
Політика
Деякі представники номенклатури не вважають катастрофою повернення до Білого дому 45-го президента. Владі КНР варто співпрацювати зі США.
11 листопада, 13:43
Політика
Це пов'язано з тим, що росія веде гібридну війну і здійснює спроби диверсій на польській території.
22 жовтня, 18:30
Політика
Поразка у багаторічній війні за Карабах штовхнула Єреван в обійми Тегерану. Натомість тріумфатор Баку поновив тісні відносини із Москвою.
13 жовтня, 12:54
Політика
Низка фінляндських аналітиків вважає нагальним поповнення Північноатлантичного альянсу. Континентальна безпека перед усім.
30 вересня, 21:45
Політика
Індія традиційно вважається лідером країн світу, які дотримуються політики позаблоковості й неприєднання. Цим користуються Україна і РФ.
27 вересня, 06:00