Генерал Бундесверу Броєр заявив, що Німеччина за п’ять років має бути готова до війни

ВІЙНА
10 лютого, 17:30
Генерал Бундесверу Броєр заявив, що Німеччина за п’ять років має бути готова до війни

НАТО має готуватися до десятилітньої конфронтації з московією.

Німеччина та НАТО мають бути готовими до війни через 5 років, для чого потрібно зміцнити військо та змінити ментальність.

Про це в інтерв’ю виданню Welt am Sonntag заявив генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр.

Генерал переконаний, що час для досягнення Бундесвером стану боєготовності не є нескінченним.

«Вперше після закінчення холодної війни ззовні виникла загроза можливої війни. Коли я стежу за аналітикою і бачу, який потенціал військової загрози виходить з росії, то для нас це означає п’ять-вісім років на підготовку. Це не означає, що буде війна. Але вона можлива. І оскільки я військовий, то кажу: за п’ять років ми маємо бути готові до війни» — заявив Броєр.

Карстен Броєр
Карстен Броєр

За його словами, боєздатність — це набагато більше ніж готовність персоналу та матеріалів, йдеться також про необхідні зміни ментальності. Потрібна зміна мислення як у суспільстві, так і, насамперед, у Бундесвері. Важливим воєначальник назвав стримування, що означає спроможність захистити себе і таким чином зробити ризик нападу настільки високим, що противник вирішить відмовитися від нього.

Говорячи про готовність путіна не обмежитися Україною, Броєр назвав це «наміром», який має російський президент.

«Я впізнаю це в путіна з того, що він написав і сказав, і з його дій в Україні. А також з військового потенціалу. Ми бачили, що в росії Дума вирішила перейти на військову економіку. Тож потенціал наразі зростає» — сказав генерал.

Те, що відбувається в Україні, зауважив генеральний інспектор, має ознаки битви на виснаження, а її подальший розвиток залежатиме, за його оцінкою, перш за все від того, скільки резервів людей і техніки путін матиме для її продовження. Але він, як і раніше, може закінчити цю війну, додав німецький військовий.

Стосовно допомоги Заходу, конкретно Німеччини Україні, Броєр запевнив, що ФРН дійсно «доходить до крайнощів» у тому, що стосується підтримки матеріалами та навчальними можливостями. Генерал не погодився з твердженнями про «свідоме обмеження допомоги» — так, щоби не дати Україні програти, але водночас не надати можливості зробити потужний прорив.

«Наше обмеження полягає в тому, що ми маємо в наявності та що може бути виготовлено та доставлено від промисловості. За наявності вищих промислових потужностей Україна могла би отримати більше підтримки» — зазначив Броєр.

Генерал-майор в березні 2023 року обійняв посаду генерального інспектора Бундесверу, що є посадою найвищого військовослужбовця збройних сил ФРН і їх вищим військовим представником.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, з НАТО має готуватися до десятилітньої конфронтації з московією.

При цьому генсек наголосив, що Альянс не прагне воювати з росіянами.

НАТО має готуватися до можливої десятирічної конфронтації з росією, оскільки її агресія може поширитися й на інші країни, якщо диктатор владімір путін переможе в Україні.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю Welt.

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг

За його словами, оборонну промисловість слід швидко нарощувати, а стримування «працює лише тоді, коли викликає довіру».

«НАТО не прагне війни з росією, але ми повинні підготуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями» — сказав Столтенберг.

Генсек наголосив, що найкращий захист зараз — це підтримка України та інвестиції у військовий потенціал НАТО.

«Нам потрібно швидше відновити і розширити нашу промислову базу, щоб ми могли збільшити поставки в Україну і поповнити наші власні запаси» — заявив Столтенберг.

Також генсек Альянсу пояснив, що це означає перехід до швидкого виробництва, необхідного під час конфлікту. Столтенберг закликав до прискорення виконання замовлень для європейських оборонних компаній і наголосив, що в умовах ринкової економіки виробники озброєнь потребують підписаних контрактів для нарощування виробництва.

Генсек попередив, що путін готує економіку московії до тривалої війни, тому Захід також повинен робити більше для власної безпеки.

Окремо Столтенберг прокоментував процеси у Конгресі США щодо пакету допомоги України. Він розраховує на схвалення пакету, адже існує «трансатлантичний розподіл тягаря» у агресивній війні рф проти України.

Читайте також:
Війна
Спілка Москва-Пекін прагне розпалити нову світову війну. Прикро визнати, але Україною та навіть Східною Європою конфлікт не обмежиться.
17 червня, 07:18
Війна
В оборонних планах чітко описано, як Альянс відповість на можливу атаку московії
08 червня, 07:58
Війна
Альянс розробляє сухопутні коридори, які зможуть перекинути війська США до лінії фронту в разі війни в Європі — The Telegraph
04 червня, 16:10
Війна
Підхід, який застосовували західні партнери, не спрацював
01 червня, 19:05
Війна
Нарощування військового і ядерного арсеналу Китаю свідчить про його наміри напасти на Тайвань.
23 травня, 17:05
Війна
Польський прем'єр вважає, що Європа повинна витратити якомога більше коштів на закупівлю зброї та боєприпасів для України.
29 березня, 16:25