Геть регуляції та тих, хто їх продукує!

Опінії
19.08.2022, 19:56
Геть регуляції та тих, хто їх продукує!
Фото: Facebook

Паливна  криза, від якої потерпали українці понад 2 місяці та, яку штучно створили чиновники, нарешті зійшла нанівець.

Співвласник компанії "Нова Пошта"

Підприємці, імпортери поступово збільшили пропозицію на ринку. Тому дефіцит і черги зникли, а ціни навіть почали знижуватися.

Закони економіки працюють, ура!

Мене справді вразило, як швидко підприємці змогли переналаштуватися під нові ринкові реалії. Наперекір проблемам на митниці (правда, у ручному режимі перевізникам палива все ж таки робили зелені коридори), наявність ліцензій, регулювань, перевірок та штрафів.

Вважаю, що обов'язково потрібно проводити роботу над помилками чиновників, щоб вони не повторювалися. Отже:

Помилка 1. Уряд почав регулювати та обмежувати ціни, не розуміючи, що ціна і є найкращим регулятором.

Якщо раптом знижується пропозиція, росте ціна. Одночасно зменшується попит, зникає дефіцит, що стимулює підприємців скеровувати ресурси, інвестиції у цей напрямок.

Кількість імпортерів, машин зросла у рази за лічені тижні. Пропозиція збільшується, ціни падають і те, що ми з вами й спостерігаємо, але допоки чиновники тримали ціни нижчі ринкових, дефіцит продовжувався.

Тобто, все, що вони досягли регулюванням цін – продовжили тривалість дефіциту.

Помилка 2. Уряд не прибрав перешкод перед новими гравцями, залишив ліцензії на виробництво та торгівлю паливом, а ліцензії отримати ду-у-уже важко...

Тим самим стримав збільшення пропозиції на ринку та розвиток конкуренції. Ба більше: чиновники пішли з перевірками та штрафами на підприємців.

А вони ж у цей час гасили пожежу, котру запалили чиновники. Тож, як кажуть, – найбільше б'ють того коня, який найбільше тягне.

Помилка 3. Досі не розібралися з митницею та переходом кордонів.

Упродовж 6 місяців війни вище керівництво держави не вирішило одну з найболючіших проблем економіки! Як я і казав, робота у цьому напрямку йде, адже хоча б паливу дають зелене світло.

З усім тим у загальному це велике недопрацювання тих, хто відповідає за умови для розвитку економіки. І нарешті ще раз наголошу: не можна гратися, ігнорувати або обдурювати економіку.

Затямте, що не можливо їй допомагати, їй можна тільки завадити. Тому йдіть геть зі своїми регуляціями, податками, митами тощо.

Вибачте за прямолінійність, але у країні війна, нам життєво потрібні ресурси для перемоги, а не експерименти над українцями!
Читайте також:
Економіка
Для початку - військовий збір для ФОПів.
08 березня, 15:01
Економіка
Таким робом, компанії намагаються боротися зі зростанням цін на какао-боби. Водночас площі вирощування скоротилися через кліматичні зміни.
04 березня, 14:54
Економіка
Провідний виробник російських вантажівок невдовзі лишиться на самоті із санкціями. Звісно, якщо китайці з індусами не підкинуть підшипників.
16 лютого, 13:43
Економіка
Знадобилося 12 років, щоби американський техногігант зумів обігнати конкурентів у виробництві. Друге місце на ринку смартфонів за Samsung.
19 січня, 12:31
Економіка
Вартість американського технологічного гіганта на сьогодні становить становила $2 трильйони 903 мільярди. Це справжній світовий рекорд!
14 січня, 07:59
Економіка
Чиновники з політиками заховалися за новий скляний «берлінський мур» і не помічають проблем населення. Криза дедалі поглиблюється.
11 січня, 14:57