Глава держави Єрмак відвідав Херсонщину.

ПОЛІТИКА
08 червня, 14:41
Глава держави Єрмак відвідав Херсонщину.

Яку у лютому 2022 року, розмінувавши, здав російським окупантам

Глава держави  Андрій Єрмак та Володимир Зеленський провели координаційну нараду щодо ліквідації наслідків підриву греблі Каховської ГЕС.

Андрій Єрмак та Володимир Зеленський прибув з робочим візитом на Херсонщину.

«Робоча поїздка на Херсонщину. Координаційна нарада щодо ліквідації наслідків підриву греблі Каховської ГЕС. Багато важливих питань: оперативна обстановка в області, яка склалася внаслідок катастрофи, евакуація населення з потенційних зон затоплення, ліквідація надзвичайної ситуації, спричиненої підривом греблі, організація життєзабезпечення затоплених територій. Також перспективи відновлення екосистеми регіону й оперативна воєнна обстановка в зоні техногенної катастрофи», – йдеться в повідомленні ОП.

Глава держави наголосив, що важливо підрахувати збитки та виділити кошти для компенсацій жителям, постраждалим унаслідок катастрофи, і розробити програму для компенсації збитків або релокації підприємств у межах Херсонщини.


російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого минулого року, у перший день повномасштабного вторгнення московії в Україну.

Каховська ГЕС розташована за 5 км від захопленої росіянами Нової Каховки. Забір води для розблокованого окупантами з початку вторгнення Північно-Кримського каналу проводиться саме в Каховському водосховищі.

Ця ГЕС - нижній й останній за рахунком (шостий) ступінь в каскаді Дніпровських водосховищ. Гідроелектростанція біля Нової Каховки забезпечує річне регулювання стоку Дніпра для того, щоб у південній частині України були електрика і вода.

6 червня, російськими окупаційними військами було здійснено підрив Каховської ГЕС. Місцевих жителів уже почали евакуювати із потенційних районів затоплення.

Крім греблі, російські окупанти підірвали турбіни та генератори Каховської ГЕС. Це збитки мінімум на мільярд доларів, не рахуючи витрат на відновлення греблі і затоплених територій.

Вода у Каховському водосховищі стрімко падає, близько 15 см за годину.

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що замість підготовки до війни голова держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський займалася "Великим крадівництвом".  Вони дали команду розмінувати Чонгар, та інші перешийки, відкривши дороги для повномасштабного наступу на Україну, що привело до швидкої окупації півдня України.

У травні 2022 року радник глави Офісу президента України Олексій Арестович відповів на питання, чому російським окупантам вдалося швидко захопити Херсон і область.

На питання:  чому "не підготували Херсон, Нову Каховку; не замінували й не підірвали мости", Арестович тоді відповів так:

"Відповідь дуже коротка у тих, хто цією темою займається. Про*бали. Хто, чого і як - будемо розбиратися. У тому числі, розбираються правоохоронні органи. Де некомпетентність, де зрада - це велике питання, там розбираються, обов'язково всім дадуть оцінки. Кадрові, персональні, кримінальні - все на світі".

Міський голова Херсона ігор Колихаєв, коментуючи швидку окупацію міста, заявив, що з незрозумілих причин заздалегідь був розмінований не тільки Кримський перешийок, а й низка мостів і Північно-Кримський канал. Окремо він згадав про Антонівський міст, який, на його думку, мав бути підірваний. Через нього, заявляв Колихаєв, ворог перекидав військову техніку рф з окупованого Криму вглиб Херсонської області.

Ігор Колихаєв також заявив, що частина депутатів міськради виїхала до окупації Херсона, а працівників прокуратури, Нацполіції та СБУ у місті 24 лютого вже не було.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Мир можливий не після перемоги України над РФ, а після знищення Москви. Цього поки не хочуть ні у Києві, ні на Заході, ні тим паче на Сході.
23 вересня, 17:18
Політика
Насуваються репресії у стилі літа 2011-го року на Печерському подвір'ї суду. Зе-команда відчула, що пахне смаженим?..
21 вересня, 21:52
Політика
Зеленський втягує Трампа в найбільш згадуване медійне поле — Україну.
20 вересня, 10:55
Опінії
Тримайте українці військовий комунізм
18 вересня, 07:45
Політика
На 2024 рік у бюджеті України закладено 1,5 млрд гривень для зйомки 53 фільмів і серіалів
16 вересня, 09:19
Економіка
Заявлені Корецьким і Шурмою надприбутки "Укрнафти" виявились фікцією, документи підробили
13 вересня, 07:31