Глобальне потепління значно пришвидшилося — науковці
Зміни клімату і зростання рівня атмосферної температури негативно впливають на планету. До кінця століття деякі види флори й фауни вимруть.
На цьому наполягає американський ад'юнкт-професор Департаменту екології та вивчення Землі у Колумбійському Університеті Джеймс Едвард Гансен. Він оприлюднив приголомшливе дослідження на шпальтах видання Oxford Open Climate Change.
Разом із командою кліматологів пан Гансен дослідив, що глобальне потепління відбувається значно швидше, ніж передбачалося. Земний клімат став чутливішим до дій людини, які шкодять іншим живим істотам планети.
За твердженнями науковців, уряди більшості країн світу поки не вживають достатньо заходів щодо зниження впливу на довкілля. Вказані фактори зараз призвели до того, що глобальне потепління відбувається стрімкіше й спинити його неможливо ніяк.
«Нам вдалося з'ясувати, що вже до кінця поточного десятиліття температура на планеті зросте на 1,5°C, а до 2050 року — ще на 2°C. Ці зміни негативно вплинуть на існування деяких видів рослин і тварин, які не зможуть пристосуватися, а отже опиняться на межі вимирання.
Ефект глобального потепління, що прискорилося, можна було побачити вже цього року: у багатьох європейських країнах було оновлено температурні рекорди. Ось, чому ми пропонуємо світовим лідерам не лише скорочувати вуглецеві викиди, а й запровадити загальносвітовий податок на них», — заявив Джеймс Едвард Гансен.
Крім того, дослідник говорить про методи сонячної геоінженерії. За його словами, якщо розпорошити в атмосфері Землі частинки сірки, вони відбиватимуть частину сонячного світла назад у космос; хоча описаний метод вважається спірним у науковому середовищі.
Як раніше сповіщав «Останній Бастіон», температура поверхні світового океану досягла рекордних рівнів. Ця негативна довгострокова тенденція майже повністю пояснюється впливом людини.