Глобинський районний суд продовжить розгляд корупційної справи Миколи Носи

КРИМІНАЛ
26 травня, 10:33
Мирослав Носа
Мирослав Носа

Апеляційний суд скасував ухвалу про повернення обвинувального акта прокурору.

21 квітня 2025 року Полтавський апеляційний суд скасував ухвалу Глобинського районного суду Полтавської області від 4 грудня 2024 року, якою суддя Глобинського районного суду Полтавської області Юлія Свістєльнік повернула обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12022170000000151 прокурору відділу Полтавської обласної прокуратури Ігорю Степаненку.    

В апеляційній скарзі прокурор, посилаючись на неповноту судового розгляду, невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження, істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, просить скасувати ухвалу Глобинського районного суду Полтавської області від 04 грудня 2024 року та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

Колегія суддів заслухала суддю-доповідача, думку прокурора на підтримку апеляційної скарги, позицію обвинуваченого та його захисника, які просили залишити без задоволення апеляційну скаргу, обговорила доводи апеляційної скарги та дійшла висновку про те, що вона підлягає задоволенню.

У чому звинувачують Мирослава Носу?

Селищний голова вже є обвинуваченим в кримінальному провадженні за частиною 4 статті 358 та частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України «Використання завідомо підробленого документа та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки».

Обвинувальний акт стосовно нього у 2023 році направлено до суду.

8 серпня 2023 року до Глобинського районного суду Полтавської області від Полтавської обласної прокуратури надійшов обвинувальний акт за обвинуваченням Мирослава Носи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.  4 ст. 358 КК України.

Слідчим управлінням ГУНП в Полтавській області проводилося досудове розслідування по кримінальному провадженні №12022170000000151 від 06.04.2022, з правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України за фактом розтрати та привласнення на території Полтавської області, під час закупівель техніки Градизькою селищною радою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами виконавчого комітету Градизької селищної ради Кременчуцького району  проведено ряд відкритих закупівель товарів, за результатами яких були укладені договори:

  • №258 від 08.12.2021 з ТОВ «Техноторг» (код ЄДРПОУ - 30976452) на постачання трактора Беларус -892 на суму 539 000 грн.;
  • №247 від 26.11.2021 із фізичною особою Багирич Тетяною Іванівною на постачання Асенізаційної автоцистерни (вантажна спеціалізована цистерна асенізаційна) на суму 527 000 грн.;
  • №232 від 15.11.2021 із фізичною особою Машошіним Володимиром Васильовичем на постачання Автогідропідіймача на суму 579 200 грн.

Вказані договори підписано селищним головою виконавчого комітету Градизької селищної ради Кременчуцького району Мирославом Носою з можливим порушенням вимог чинного законодавства.

Аналізом інформаційно-облікових систем МВС України також встановлено, що придбані асенізаційна автоцистерна (вантажна спеціалізована цистерна асенізаційна) на суму 527 000 грн на базі автомобіля MERCEDES-BENZ моделі 1114 D державний номерний знак НОМЕР_3 та Автогідропідіймача на суму 579 200 грн на базі автомобіля MERCEDES-BENZ SPRINTER 431 CDI державний номерний знак НОМЕР_4 є не новими, а випущені у 2002 році.

При цьому встановлено, що у вище вказаних проведених торгах по кожній вказаній закупівлі як учасник-конкурент брало участь лише КП «Благоустрій» Градизької селищної ради (код ЄДРПОУ - 43205262), яке було задіяне для можливої легалізації законності проведення торгів.

Разом з тим, встановлено, що на посаду директора КП «Благоустрій» Градизької селищної ради ОСОБА_6 призначив своїм розпорядженням №68-к від 02.09.2019 селищний голова Мирослав Носа. Вказане може свідчити про обмеження конкуренції та спотворення результатів торгів.

Крім того, встановлено, що у пропозиціях переможців торгів, зокрема Багирич Т.І. та Машошіна В.В.  відсутні кваліфікаційні критерії відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», а також, останні не являються суб`єктами підприємницької діяльності.

В ході досудового розслідування зазначеного кримінального провадження встановлено ряд фактів, які можуть свідчити про ймовірні порушення чинного законодавства, зокрема, законодавства у сфері публічних закупівель.

У травні 2023 року поліція та прокуратура області повідомили про те, що підозрюють голову однієї із селищних рад Кременчуцького району у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а також у використанні підробленого офіційного документа.  

За інформацією заступника начальника поліції Полтавщини Сергія Рекуна, 23 травня, під час вручення підозри, посадовець умисно наніс тілесне ушкодження поліцейському.

За даними слідства, у 2021 році селищний голова під час процедури публічної закупівлі транспортного засобу для територіальної громади надав перевагу учаснику торгів, який не відповідав кваліфікаційним вимогам.

У подальшому з метою перереєстрації транспортного засобу селищний голова надав до Територіального сервісного центру МВС України підроблене рішення сесії селищної ради щодо придбання транспортного засобу.

У липні 2023 року Мирослав Носа намагався через суд скасувати підозри у вчиненні кримінальних правопорушень. Октябрський районний суд міста Полтави відмовився скасовувати підозру. У жовтні 2023 року Полтавський апеляційний суд залишив у силі ухвалу суду першої інстанції.

4 грудня 2024 року суддя Глобинського районного суду Полтавської області Юлія Свістєльнік повернула обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12022170000000151 прокурору відділу Полтавської обласної прокуратури Ігорю Степаненку.

Тапер суд розпочне розгляд корупційної справи Мирослава Носи з початку.

Наступне судове засідання відбудеться 18 червня 2025 року.

Нагадаємо, що у січні Мирославу Носі було оголошено нову підозру. Його підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень.

Згідно з даними слідства, упродовж жовтня 2022 — травня 2023 років селищний голова за бюджетні кошти за цінами, які були завищеними, закупив навантажувач та чотири мікроавтобуси. Усі тендери проводилися для єдиного учасника, якого визнавали переможцем. Як наслідок, територіальній громаді спричинено збитки на понад 1,5 мільйона гривень, повідомляє обласна прокуратура.

У цій справі обвинувачений у корупції Микола Різник взяв на поруки підозрюваного у корупції Мирослава Носу.

Нагадаємо, що Мирослав Носа не єдиний голова ОТГ з Полтавщини, що знаходиться під слідством. 29 травня  Котелевський районний суд Полтавської області розпочне розгляд корупційної справи голови Опішнянської ОТГ Миколи Різника.

На початку грудня 2024 року Останній Бастіон повідомляв про корупційні схеми очільника Терешківської громади Віталія Турпітька.

Поліція також затримала селищного голову Скороходове Валерія Штепку.

Правоохоронці встановили, що 41-річний голова однієї із селищних рад Полтавського району через посередника (місцевого підприємця-орендаря) вимагав у підрядника понад 60 тисяч гривень за надання дозвільних документів на розчищення земельних ділянок від зелених насаджень.

20 січня 2025 року Октябрський районний суд міста Полтави відсторонив Валерія Штепку від посади голови Скороходівської селищної ради Полтавського району Полтавської області в межах строку досудового розслідування, тобто до 14 березня 2025 року.

«Останній Бастіон» продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Мирослава Носи, Миколи Різника, Віталія Турпітька і Валерія Штепки, та буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Максим Рибак
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Бомбосховище за 145 мільйонів для ліцею-примари: у Харківській області будують укриття для школи, якої вже немає.
вчора, 17:33
Війна
Бойові дрони «Генерал Черешня», довкола яких спалахнув скандал на тендерах підприємств Міноборони, можна придбати за кордоном.
вчора, 10:45
Політика
У його родичів журналісти знайшли майна на майже $2 млн
27 травня, 18:45
Кримінал
Ківерцівський лісгосп на Волині передає понад 10 000 га мисливських угідь приватному підприємству. Це одна зі схем ДП «Ліси України».
27 травня, 15:15
Кримінал
Його звинувачують у махінаціях з закупівлею газу для «Укрзалізниці».
23 травня, 18:50