Годинник Судного дня майже впритул підійшов до півночі

СВІТ
24.01.2023, 23:18
Годинник Судного дня майже впритул підійшов до півночі
Фото: google

Людство наближається до Армагеддону.

У вівторок Bulletin of the Atomic Scientists перевів метафоричний годинник на 10 секунд вище, ніж він стояв протягом останніх двох років, посилаючись на ескалацію російського вторгнення в Україну.

«Тонко завуальовані погрози росії застосувати ядерну зброю нагадують світові, що ескалація конфлікту є жахливим ризиком», — сказала Рейчел Бронсон, президент і генеральний директор Bulletin of the Atomic Scientists. «Імовірність того, що конфлікт може вийти з-під чийогось контролю, залишається високою».

Годинник Судного дня майже впритул підійшов до півночі_1

Бронсон зазначила, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив у серпні, що «світ вступив у час ядерної небезпеки, якої не було з часів розпалу холодної війни».

Протягом останніх 75 років Bulletin of the Atomic Scientists, некомерційна медіа-організація, до складу якої входять світові лідери та лауреати Нобелівської премії, оголосила, наскільки близький, на її думку, світ до колапсу через ядерну війну, зміну клімату та, нещодавно, COVID-19.

Оголошення у вівторок було першим після вторгнення росії в Україну, хоча на своїй останній прес-конференції «Годинник Судного дня» комісія попередила, що Україна є потенційною точкою спалаху у все більш напруженому середовищі міжнародної безпеки.

вибір редакції
Читайте також:
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16 січня, 21:37
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57
Кримінал
Натомість в Україні прислуга сіоністів керує державою з Печерських пагорбів Києва та збагачується на війні. Нахабству блазнів немає меж.
02 січня, 21:21
Полтава
Мама незламного українського патріота з Краматорська, закатованого російськими окупантами, юнака Степана Чубенка відзначає ювілей.
08.12.2023, 14:25