Годинник Судного дня майже впритул підійшов до півночі

СВІТ
24 січня, 23:18
Годинник Судного дня майже впритул підійшов до півночі
Фото: google

Людство наближається до Армагеддону.

У вівторок Bulletin of the Atomic Scientists перевів метафоричний годинник на 10 секунд вище, ніж він стояв протягом останніх двох років, посилаючись на ескалацію російського вторгнення в Україну.

«Тонко завуальовані погрози росії застосувати ядерну зброю нагадують світові, що ескалація конфлікту є жахливим ризиком», — сказала Рейчел Бронсон, президент і генеральний директор Bulletin of the Atomic Scientists. «Імовірність того, що конфлікт може вийти з-під чийогось контролю, залишається високою».

Годинник Судного дня майже впритул підійшов до півночі_1

Бронсон зазначила, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив у серпні, що «світ вступив у час ядерної небезпеки, якої не було з часів розпалу холодної війни».

Протягом останніх 75 років Bulletin of the Atomic Scientists, некомерційна медіа-організація, до складу якої входять світові лідери та лауреати Нобелівської премії, оголосила, наскільки близький, на її думку, світ до колапсу через ядерну війну, зміну клімату та, нещодавно, COVID-19.

Оголошення у вівторок було першим після вторгнення росії в Україну, хоча на своїй останній прес-конференції «Годинник Судного дня» комісія попередила, що Україна є потенційною точкою спалаху у все більш напруженому середовищі міжнародної безпеки.

Читайте також:
Світ
У російському МЗС заявили, що ЄС став "прихильником США і НАТО та веде політику конфронтації на пострадянському просторі".
27 січня, 20:53
Світ
Австралійська влада відчайдушно намагається відшукати маленьку капсулу, яка випромінює небезпечну кількість радіації.
27 січня, 18:02
Світ
6-тонне судно Jin Tian було укомплектовано екіпажем з Китаю та М'янми.
26 січня, 18:46
Світ
Суперечка між Blizzard і місцевим партнером NetEase залишила китайських геймерів без улюбленої гри.
23 січня, 22:38
Світ
Це найбільш смертоносний небойовий інцидент в історії вірменської армії. Дев'ять старших офіцерів уже звільнено.
20 січня, 16:58
Спорт
Коли вболівальники намагалися потрапити на стадіон в результаті тиснення загинуло четверо людей і десятки були поранені.
20 січня, 15:37