Голлівудські актори звільняються через заробітну плату та проблеми з ШІ

СВІТ
14.07.2023, 12:41
Голлівудські актори звільняються через заробітну плату та проблеми з ШІ
Фото: google

Близько 160 000 акторів припинили роботу опівночі в Лос-Анджелесі, що призвело до зупинки більшості американських фільмів і телепродукції.

Гільдія кіноакторів (SAG) хоче, щоб стрімінгові гіганти погодилися на більш справедливий розподіл прибутків і кращі умови праці. Він також хоче захистити акторів від узурпації цифровими копіями.
Профспілка вимагає гарантій того, що штучний інтелект і створені комп’ютером обличчя та голоси не будуть використовуватися для заміни акторів. Поки триває страйк, актори не можуть зніматися у фільмах і навіть рекламувати вже створені ними фільми.

У результаті зірки Кілліан Мерфі, Метт Деймон і Емілі Блант покинули прем'єру фільму Крістофера Нолана "Оппенгеймер" у Лондоні в четвер увечері, оскільки був оголошений страйк. Режисер фільму Крістофер Нолан сказав глядачам кінотеатру, що вони «їдуть писати свої пікетні знаки», додавши, що він підтримує їх у їхній боротьбі.

Голлівудські актори звільняються через заробітну плату та проблеми з ШІ_1

Декілька акторів висловили свою підтримку страйку в Instagram, у тому числі Боб Оденкірк, Синтія Ніксон та ветеран Голлівуду Джеймі Лі Кертіс.
Пікетування розпочнеться в п'ятницю вранці біля каліфорнійської штаб-квартири Netflix, а потім перейде до Paramount, Warner Bros і Disney.
Щоб усунути занепокоєння щодо використання штучного інтелекту, великі студії запропонували те, що вони називають «новаторською пропозицією», яка захищатиме цифрову схожість акторів і вимагатиме їхньої згоди, коли цифрові копії використовуються у виставах або вносяться зміни.

Для фільмів у виробництві страйк означає, що велика частина роботи стане неможливою. Навіть у випадках, коли зйомки вже завершені, актори будуть недоступні для повторних зйомок та інших важливих елементів процесу створення фільму.
Телевізійні шоу, зйомки яких ще тривають, також повинні бути здебільшого припинені, хоча в деяких випадках між виконавцями та продюсерами можуть бути укладені сторонні угоди, щоб дозволити продовжити роботу.
Головні зірки Голлівуду не зможуть відвідувати заходи з реклами нових і майбутніх релізів. Події, зокрема Emmy та Comic-Con, можуть бути перенесені або скорочені.
Інша вимога до стрімінгових служб полягає в тому, що актори повинні отримувати більшу базову зарплату та залишки, тобто виплати, які виплачуються акторам за повтори фільмів і програм, у яких вони знімалися.
Страйкують десятки тисяч акторів, які отримують значно меншу платню за другорядні ролі, ніж їхні колеги зі списку А.
"У старій моделі вони отримували залишки на основі успіху", - сказала BBC Кім Мастерс, головний редактор Hollywood Reporter. — «У новій моделі вони не можуть дізнатися, що відбувається за лаштунками, тому що стримери не діляться».
Френ Дрешер, президент SAG, сказала, що страйк відбувся в «дуже переломний момент» для акторів галузі. — «Те, що відбувається з нами, відбувається в усіх сферах праці, — сказала вона, — коли роботодавці роблять Волл-стріт і жадібність своїм пріоритетом, і вони забувають про істотних учасників, які змушують машину працювати».

З 2 травня триває окремий страйк 11 500 членів Гільдії письменників Америки, які вимагають кращої оплати праці та покращення умов праці. Деякі сценаристи звернулися до проєктів, на які не поширюється контракт між гільдією та Альянсом продюсерів кіно і телебачення.
«Подвійний страйк» обох профспілок став першим з 1960 року, коли SAG очолював актор Рональд Рейган, задовго до того, як він пішов у політику і став президентом США. Останній страйк акторів відбувся в 1980 році.
Виступаючи під час зустрічі лідерів галузі на курорті в Айдахо перед оголошенням SAG у четвер, виконавчий директор Disney Боб Айгер сказав, що вимоги як акторів, так і сценаристів є непрактичними та завдають шкоди галузі, яка все ще оговтується від пандемії.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Американські урядовці хочуть обійти перепони, створені трампівським угрупованням у Конґресі. Кидати Україну напризволяще США не збираються.
15:42
Світ
У Німеччині урядовці, включно з офіцерами Бундесверу, сполохали громадськість заявами про російську агресію проти об'єднаної Європи.
01 березня, 21:31
Світ
На жаль, припинення масових убивств у смузі Ґази триватиме не довше за священний для мусульман місяць Рамадан. Потім терор відновиться.
28 лютого, 08:23
Світ
Туреччина зосереджена на отриманні F-16, а не на програмі F-35
27 лютого, 18:31
Світ
Бойовий пілот Аарон Бушнелл вимагав від адміністрації Джозефа Байдена вплинути на сіоністів. Він був проти масових убивств палестинців.
27 лютого, 12:34
Світ
У Південній Кореї рекордно зросла кількість шукачів притулку з росії
26 лютого, 17:36