Голова Південного відділення АМКУ Борисенко є обвинуваченим у справі ДБР про корупцію
Звинувачення у корупції не вплинуло на те, що Борисенко зайняв високу посаду в системі АМКУ.
Голова Південного міжрегіонального територіального відділення Антимонопольного комітету України Андрій Борисенко є обвинуваченим у кримінальному провадженні ДБР.
Кримінальне провадження відкрили в червні 2021 року. Саме в цьому році через кілька місяців Борисенко звільнився з посади першого заступника гендиректора ДП «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс».
Мова йде про дві справи ДБР ( №62021100020000247 та виділена у 2022 році № 6222100020000052) за ч.-2 ст. 246 КК, ч. 1 ст. 366 КК, ч. 2 ст. 367 КК та похідних від них частин. Справа №366/1861/22 Іванківського райсуду Київської області (потрапила до суду ще в серпні 2021 року).
Серед обвинувачених фігурують: чинний посадовець АМКУ Андрій Борисенко, колишній генеральний директор «Київоблагроліс» Володимир Горбик, директор ДСЛП «Київлісозахист» Сергій Солоха, перший заступник голови Київського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Гузенко, інженери-лісопатологи Світлана Гайова та Віталій Рижук, лісничі Андрій Маценко, Валерій Приходько.
Нагадаємо, що
У 2023 році НАЗК склало протокол про конфлікт інтересів на голову Полтавської ОВА Проніна.
У відомстві зазначають, що Пронін, перебуваючи у підпорядкуванні ексголови АРМА Дмитра Жоравовича, погоджував встановлення йому додаткових стимулюючих виплат в умовах реального конфлікту інтересів.
Зокрема, на другий день повномасштабного вторгнення Пронін погодив встановлення Жоравовичу надбавку за інтенсивність праці у 330% до кінця 2022 року, а також 150% надбавки за виконання особливо важливої роботи до квітня 2022 року.
10 листопада 2023 року на сайті НАЗК з'явилося повідомлення про виклик Філіпа Проніна до Національного агенства з питань запобігання корупції для ознайомлення з протоколом про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1-2 ст. 172-7 КУпАП (неповідомлення про реальний конфлікт інтересів, вчинення дій або прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів).
Шевченківський районний суд Києва відмовився притягати до адміністративної відповідальності Філіпа Проніна, який нині є начальником Полтавської військової адміністрації.
Національне агентство з питань запобігання корупції до кінця лютого могло оскаржити постанову Шевченківського районного суду Києва до апеляційного суду.
Однак представники НАЗК цього не зробили. Рішення суду набрало законної сили, що дозволило Філіпу Проніну не потрапити до реєстру корупціонерів, та залишитися на займаній посаді.