Головне правило адміністративного регулювання цін.

ЕКОНОМІКА
17 травня, 17:27
Головне правило адміністративного регулювання цін.

Адміністративне регулювання цін не працює.

З цікавістю почитав роз'яснення Мінекономіки щодо запровадженого регулювання цін на бензин та дизель. Пишуть, ніби воно не стосується брендових преміальних продуктів та посилаються на відповідний Технічний регламент (постанова КМУ 927 від 1 серпня 2013 року). Ось ця постанова.

На жаль, в Технічному регламенті нічого про "брендове преміальне" пальне не сказано. Сказано лише, що позначення палива може включати торгову марку.

В постанові Кабміну 341 від 22 квітня 2020, на підставі якої введене регулювання цін, так само чорним по білому написано, що вона стосується бензинів марки А-92 та А-95 і дизельного палива. Без розрізнення на преміальні та не преміальні. Ось ця постанова.

Я вже мовчу, що якщо вводиться регулювання цін на непреміальне пальне, а різниця між преміальним та непреміальним невизначена, то бізнес тоді, за логікою, може просто забрендувати все пально і продавати як преміальне без обмежень. Навіщо тоді взагалі вводити регулювання цін і на рівному місці всю країну лякати пустими АЗС?

По нормальному, якщо уряд боїться зростання цін, треба було б провести швидкі консультації з виробниками та зрозуміти їхнє ціноутворення станом на зараз.

Потім підписати меморандум про добровільне обмеження торгівельних надбавок у розумних межах.

Якщо вже зовсім страшно, можна таки запровадити тимчасово (тільки чітко обмежено в часі, а не на весь карантин) адміністративне обмеження торгівельних надбавок.

Але десь відсотків на 20 вище за ринкові ціни (щоб не заважати ринку нормально працювати) і суто з метою запобігти спекуляціям, якщо будуть сильно коливатися ціни на зовнішніх ринках.

Насамкінець, якщо є обґрунтована підозра щодо змови на ринку, треба активізувати АМКУ, він цілком здатен такій змові запобігти.

Головне правило адміністративного регулювання цін._1

Головне правило адміністративного регулювання цін. Дуже важливо завжди тримати його в голові та враховувати при прийнятті державних рішень.

Адміністративне регулювання цін не працює.

Павло Кухта, колишній заступника міністра економіки України

Читайте також:
Таке рішення фахівці Останнього Бастіону пропонували ще у 2014 році
07 червня, 16:21
“Зеленські” мають єдиний план: вкрасти і втекти, коли брехня вже стане очевидною”.
27 травня, 16:37
Чи це, можливо, так проявляється завуальована схильність до самогубства у "свідків святого ринку"?
23 травня, 15:50
Питання незаконних порубок дерев набуває загрозливого характеру.
19 травня, 14:55
Федерація роботодавців зажадала скасувати особливий ПДВ для Веревського: постраждала більшість підприємств
26 квітня, 13:10