Головний рабин України Блайх назвав Притулу антисемітом через те, що він проти російського проєкту

ПОЛІТИКА
23.02.2021, 19:30
Головний рабин України Блайх назвав Притулу антисемітом через те, що він проти російського проєкту
Фото: Укрінформ

Слова Притули стосувалися участі єврейсько-кремлівських олігархів у створенні українофобського проєкту меморіалу "Бабин Яр" у Києві.

У партії "Голос" назріває новий скандал. За інформацією всеукраїнських видань, в цей раз причиною став меморіал "Бабин Яр". Це питання обговорювали на партійному слуханні в "Голосі".

І цей скандал може сягнути значно далі партійного офісу згаданої партії. 

За даними вітчизняних ЗМІ, в Київраді найближчим часом планують розглянути питання щодо виділення ділянки землі для благоустрою навколо меморіалу. 

Спікерами виступили головний рабин України Якіб Блайх і громадський діяч Йосип Зісельс. Перший виступав за розширення комплексу, другий — проти. 

Йосип Зісельс також розповів, що в самій партії думки щодо виділення ділянки кардинально розійшлися. 

Так, на підтримку меморіалу виступив депутат Київради Максим Нефьодов, проти — члени Голосу — відомий телеведучий і гуморист Сергій Притула і депутат Олександр Лінчевський. 

Присутні на слуханні відзначають, що вирази Притули були досить різкими і стосувалися участі єврейсько-кремлівських олігархів українофобів.

Повідомляється, що Притула обурювався, що державна земля виділяється на проєкти, що фінансуються соратниками Путіна. 

У відповідь на це рабин приліпив Притулі ярлик антисеміта, звісно не навівши жодних підтверджень своїх слів.

Слова рабина згодом розповсюдили прокремлівські ЗМІ. 

Головний рабин України Блайх назвав Притулу антисемітом через те, що він проти російського проєкту_1

Сергій Притула з родиною.

“Чи є припустимим, щоб до створення Меморіалу світового значення, у столиці країни, яка вже 7 рік потерпає від агресії росії, ми толерували дії країни-агресора, сором’язливо погоджуючись приймати від їхніх олігархів гроші на цей, вкрай важливий для Держави проект?!!! Як на мене – ні!”,– написав згодом у себе на сторінці у ФБ Притула.

Відомо, що до складу наглядової ради створеного росіянами фонду, мета якого розробка проєкту, входять засновник партії "Голос", співак Святослав Вакарчук, боксер Володимир Кличко, ізраїльський політичний діяч  Натан Щаранський, єврейський олігарх  Віктор Пінчук, який походить з Дніпра, а також російські олігархи російського походження Михайло Фрідман, Герман Хан і Павло Фукс, які близькі до Володимира Путіна.

Від самої появи у 2016 році цього приватного прокремлівського проєкту, він викликав суттєві застереження у представників наукової спільноти та навіть деяких свідомих і адекватних діячів єврейської громади України через накинуту саме російськими спонсорами-замовниками олігархами Міхаілом Фрідманом, Павлом Фуксом, та Германом Ханом неприйнятну антиукраїнську ідеологію меморіалу.

 Йосиф Зісельс навіть назвав цей проєкт «троянським конем» російського президента Володимира Путіна, з допомогою якого він збирається нав'язувати світові російський антиукраїнський наратив що українці, зокрема, нацисти та фашисти.

У травні 2020 року з закликом до української влади зупинити антиукраїнський проєкт меморіалу про Бабин Яр спонсорований за гроші російських олігархів у часи російської військової агресії в Україні виступили понад 750 українських інтелектуалів.

У 2020 році СБУ повідомило керівника Кабінету міністрів України Дмитра Шмигаля про ризики, які несе в собі російський Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр, оскільки запропонований російський проєкт меморіалу може використовуватися Росією для дискредитації України на міжнародній арені та поширення неправдивих звинувачень супроти України.

В СБУ радили Кабінету міністрів України, створювати меморизацію трагедії Бабиного Яру на основі української концепції Національного меморіального центру «Бабин Яр», а не на основі російської концепції МЦГБЯ.

Експертів СБУ, які у 2020 році попереджали керівництво КМУ про загрозу національній безпеці у зв'язку з діяльністю російського проєкту було звільнено. 

Однак вже через кілька місяців, у лютому 2021 року, стало відомо що експертів СБУ, які у 2020 році попереджали керівництво КМУ про загрозу національній безпеці у зв'язку з діяльністю російського проєкту МЦГБЯ було звільнено. 

СБУ під фактичним керівництвом Наумова перетворилося у справжній філіал російського ФСБ

В цьому ж місяці керівництво МЦГБЯ зробило запит до СБУ, у відповідь на який СБУ, яке під фактичним керівництвом Наумова перетворилося у справжній філіал російського ФСБ,  повідомило про зміну їхньої оцінки діяльності МЦГБЯ й про поточну відсут­ність будь-якої небезпеки у російському проєкті.

Нагадаємо, що на противагу цьому приватному проєкту спонсорованого російськими олігархами, українські історики та громадські діячі створили у 2017-му році, на базі Інституту історії України НАН, проєкт розширеного Національного меморіального центру «Бабин Яр» який було розроблено впродовж двох років та представлено українській громадськості у лютому 2019 року. І яким вшанують як євреїв, так, звісно, і українських героїв націоналістів розстріляних тут же.

За задумом організаторів "український "Бабин Яр" має стати першим присвяченим Голокосту меморіалом на пострадянському просторі. 
 

Читайте також:
Світ
Химерна кремлівська пропаганда, яка роками демонізувала колективний Захід, а особливо українців, – перевершила нацистську.
07 травня, 08:17
Світ
Секретар Ради Безпеки російської федерації та колишній директор ФСБ Ніколай Патрушев грозиться довести "денацифікацію" України до кінця.
26 квітня, 18:28
Політика
За часів президенства Леоніда Кучми та Віктора Януковича політики в Україні активно наймали кремлівських політтехнологів.
05 квітня, 19:33
Політика
Поплічник експрезидента Віктора Януковича і співавтор диктаторських законів 16 січня 2014 року Андрій Портнов досі перебуває в Україні.
13 березня, 16:48
Світ
Гадаємо, що настав нарешті час визнати державну самостійність Косова, добровольці з якого вже стали на захист нашої незалежності.
05 березня, 12:54
Опінії
У ВР зареєстрували законопроєкт №6336, мета якого - позбавити незалежності Уповноваженого з захисту державної мови.
24.11.2021, 14:15