Головний старійшина ерзянського народу Сиресь Боляєнь звернувся з заявою до ООН

СВІТ
01.05.2022, 13:30
Головний старійшина ерзянського народу Сиресь Боляєнь звернувся з заявою до ООН

Москва знищує в м’ясорубці війни корінні народи

Кремлю не шкода осетин, бурятів, ерзян. Відсоток втрат на душу населення серед «інородців» в армії рф значно вищий, ніж у «державоутворюючого» народу. Найбільше загиблих в Україні не з зажирілих Москви чи Пітера, а з обкраденого Дагестану. Проблему вже не вийде замовчати.

Інязор ерзянського народу Сиресь Боляєнь порушив питання етноциду з високої трибуни ООН.

Виступаючи у складі делегації України, він публічно звинуватив Москву в навмисному доведенні до занепаду національних республік та місць компактного проживання корінних народів в рф. Не маючи інших альтернатив, місцева молодь рятується від злиднів підписанням контракту на службу в армії та поліції.

«Поки ми обговорюємо мандат Форуму, Кремль відправляє представників мого та інших корінних народів росії знищувати Україну. росія не визнає Декларацію ООН про права корінних народів. А риторику про захист меншин  використовує лише для загарбання чужих земель. росія давно не є федерацією, а тюрмою народів, у якій вже дев’ятий рік утримує також мільйони громадян України. російські окупанти вбивають українців, але і самі несуть великі втрати. Частка представників корінних народів росії у загальному числі загиблих інтервентів непропорційна висока. Вона значно перевищує частку цих народів в структурі населення росії. На це вказують як офіційна російська статистика, так і російські вчені, зокрема Алєксєй Малашенко та Ахмет Ярликапов», – зазначив Сиресь Боляєнь на 21-й сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів.

Він підкреслив, що регіонами-лідерами за кількістю загиблих військових на тисячу населення є Північна Осетія, Бурятія, Тува, Дагестан, Інгушетія, Чукотка та регіон Ідель-Урал.

Сиресь Боляєнь народився і тривалий час проживав у Республіці Мордовія (рф). Він відомий як ерзянський поет і перекладач, активіст національного руху. Нині мешкає в Україні. У зв’язку зі своєю політичною діяльністю, активіст не має змоги повернутися на Батьківщину. Влітку 2019 року під час Раскень Озкс (родового моління ерзян) у Мордовії Боляєнь був заочно обраний Інязором (верховним старійшиною) ерзянського народу.

Лідер ерзянського національного руху відомий не лише своєю антиімперською позицією, але й тим, що воює у складі ЗСУ проти російських окупантів на чолі групи ерзянських добровольців. Він є також співзасновником руху «Вільний Ідель-Урал», що виступає за вихід шести республік Поволжя (Башкортостан, Татарстан, Чувашія, Мордовія, Марій Ел та Удмуртія) зі складу рф та створення конфедерації Ідель-Урал.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України (24.02.2022) низка національних рухів поневолених Москвою народів публічно виступили проти війни і закликали своїх співвітчизників не брати участі у бойових діях проти України. Серед них – представники чеченського, калмицького, бурятського, башкирського, ерзянського, татарського національних рухів, а також лідери кількох малочисельних корінних народів Півночі росії.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Цілеспрямоване заміщення українців на тимчасово окупованих землях Півдня триває. Росіяни завозять узбеків, таджиків, чеченців та інших.
07 січня, 07:51
Кримінал
Сіоністи й по нині додають до маци кров дітей, доведено геноцидом палестинців у Ґазі. Ізраїльтяни вбивають усіх, кого бачать у приціл.
04 січня, 14:45
Світ
Смуга Ґази належить тим, хто її десятиліттями населяє. А тому режим Біньяміна Нетаньягу не має права депортувати палестинський народ.
03 січня, 19:06
Кримінал
Геноцид волелюбних народів практика диктаторських режимів. Прикро це визнавати, але ресурсна федерація московії у цій справі не єдина.
02 січня, 14:45
Світ
Наш світ більше не буде тим самим, що раніше. Українці це зрозуміли 24 лютого 2022 року, а палестинці 7 жовтня 2023 року...
10.11.2023, 11:29
Світ
Починаючи з 7 жовтня ізраїльські війська перетворили смугу Ґаза на найбільш небезпечне місце у світі. Гинуть цивільні, а не ХАМАС.
07.11.2023, 11:08