Гості завітали аж із Волині: У Полтаві відзначають 250-річчя від дня народження Івана Котляревського (відео)

09.09.2019, 14:50

Урочистості з нагоди 250-ї річниці з дня народження Івана Котляревського розпочалися о 12 годині біля могили засновника нової української літератури.

В обласному центрі на перетині вулиць Європейської та Сінної зібралися посадовці, представники громадськості та Церкви. На превеликий жаль не було молоді. Це одразу помітили як місцеві так, і гості Полтави.

Іван Сидорук приїхав з Волинської області. Каже, його життя дуже тісно пов’язано з нашим земляком. На творах Івана Котляревського він навчає як своїх дітей, так і онуків. Саме тому був здивований, що не побачив біля пам’ятника дітей.

А от історик і краєзнавець Сергій Козлов на урочистості прийшов з проектом відродження пам’ятника. За його словами, попередній надгробний пам’ятник був дещо іншим, на його верхній частині був розташований хрест, якого наразі не має.

За словами полтавських посадовців на святкування з обласного бюджету витратили незначну суму, проте яку саме – нам дізнатися так і не вдалося. За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації Миколи Білоконя більшість колективів погодилися виступати за «копійки».

Нагадаємо, заходи з нагоди ювілею Котляревського проходять починаючи з 6 вересня.

9 вересня одразу після покладання квітів до пам’ятника відкрились двері для всіх охочих у музеї-садибі Івана Котляревського, де працюватиме мистецький майданчик із театралізації епохи ХІХ століття. Там же відбулося погашення ювілейної марки й конверта.

Тим часом на Соборному майдані тривав вуличний фестиваль «Стріт-фест» та виставка «Кращі товари Полтавщини». Там відвідувачі могли посмакувати крафтовою продукцією: галушки, сири, шоколад, зефір, прянощі. Також на фестивалі представлені унікальні вироби майстрів народних промислів.

О 20.00 годині на зеленій зоні Соборного майдану любителі кіно можуть переглянути фільм просто неба.

Читайте також:
Історія
20 квітня 1938 року вийшла постанова «Про обов’язкове вивчення російської мови в неросійських школах України»
10:43
Історія
18.IV.1988 ізраїльський суд визнав Івана Дем'янюка винним у злочинах проти людства. Проте невдовзі з'ясувалося, що справа сфальсифікована.
вчора, 20:24
Історія
Роберт Льюїс Белфор (1850-1894) народився дощового дня в Единбурзі у сім'ї інженера. За материнською лінією належав до стародавнього роду.
18 квітня, 21:32
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Некролог
Ця війна забирає кращих із нас. На жаль, цвіт української нації гине, зупиняючи безжальну, людожерську московитську орду.
16 квітня, 19:06
Історія
Найбільш дивна війна, що її вела Русь-Україна, — похід сина Ярослава I Мудрого на Константинополь. Сталася ця подія у далекому 1043 році.
15 квітня, 20:28