Гості завітали аж із Волині: У Полтаві відзначають 250-річчя від дня народження Івана Котляревського (відео)

09.09.2019, 14:50

Урочистості з нагоди 250-ї річниці з дня народження Івана Котляревського розпочалися о 12 годині біля могили засновника нової української літератури.

В обласному центрі на перетині вулиць Європейської та Сінної зібралися посадовці, представники громадськості та Церкви. На превеликий жаль не було молоді. Це одразу помітили як місцеві так, і гості Полтави.

Іван Сидорук приїхав з Волинської області. Каже, його життя дуже тісно пов’язано з нашим земляком. На творах Івана Котляревського він навчає як своїх дітей, так і онуків. Саме тому був здивований, що не побачив біля пам’ятника дітей.

А от історик і краєзнавець Сергій Козлов на урочистості прийшов з проектом відродження пам’ятника. За його словами, попередній надгробний пам’ятник був дещо іншим, на його верхній частині був розташований хрест, якого наразі не має.

За словами полтавських посадовців на святкування з обласного бюджету витратили незначну суму, проте яку саме – нам дізнатися так і не вдалося. За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації Миколи Білоконя більшість колективів погодилися виступати за «копійки».

Нагадаємо, заходи з нагоди ювілею Котляревського проходять починаючи з 6 вересня.

9 вересня одразу після покладання квітів до пам’ятника відкрились двері для всіх охочих у музеї-садибі Івана Котляревського, де працюватиме мистецький майданчик із театралізації епохи ХІХ століття. Там же відбулося погашення ювілейної марки й конверта.

Тим часом на Соборному майдані тривав вуличний фестиваль «Стріт-фест» та виставка «Кращі товари Полтавщини». Там відвідувачі могли посмакувати крафтовою продукцією: галушки, сири, шоколад, зефір, прянощі. Також на фестивалі представлені унікальні вироби майстрів народних промислів.

О 20.00 годині на зеленій зоні Соборного майдану любителі кіно можуть переглянути фільм просто неба.

Читайте також:
Під час розкопок неподалік Римського форуму археологи виявили саркофаг, де, як вважається, був похований один із засновників давнього міста.
вчора, 09:10
Попри нещодавнє домінування російської літератури структура книжного ринку змінюється.
вчора, 08:13
Співробітники Особливого архіву Литви виявили оригінальний примірник декларації, підписаний лідерами повстанчих загонів 16 лютого 1949 року.
15 лютого, 11:35
15 лютого 1944 року народився Джохар Дудаєв.
15 лютого, 08:05
Видавництво «Zалізний Тато» готує до друку книгу президента Чечні Аслана Масхадова.
12 лютого, 09:17
Колишній очільник Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко розкаже про наукову точність і художнє осмислення історичного кіно.
11 лютого, 11:40