Грецький острів першим на планеті досягнув нульового рівня відходів

СВІТ
05.08.2023, 20:00
Грецький острів першим на планеті досягнув нульового рівня відходів
Фото: The Mayor

Нарешті з акваторії охопленого пекельною спекою Егейського моря стали надходити позитивні, а не тривожні звістки.

Маленька частка суходолу під назвою Тілос з архіпелагу Додеканес тепер сертифікований як перший у світі острів без відходів.

Уже зараз там немає ні звалищ, ані баків для сміття, ні поліетиленових пакетів, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Mayor".

Як вдалося з'ясувати, наявний єдиний на острові Тілос полігон закрили ще кілька років тому, розпочавши системну рекультивацію ділянки, а 90% відходів переробляється.

За минуле десятиліття обсяг річних відходів на душу населення зменшився майже вдвічі: з 770 до 440 кілограмів, – це сталося завдяки рішучим діям місцевої влади.

«Ми навчили людей правильно поводитися зі сміттям та видали пакети для сортування. А щоби стежити за вивезенням сміття, запустили спеціальну систему моніторингу. Без зайвого перебільшення скажу, Тілос здійснив справжню неперевершену зелену революцію. Ми у лідерах глобальних екозмін і це надихає», – прокоментувала ситуацію голова місцевого муніципалітету пані Марія Камма.

Водночас жінка уточнила, що запроваджену на острові практику із поводженням зі сміттям активно запозичили керівники сусідніх громад, які хочуть жити в екологічно чистому середовищі.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, діяльність людини призводить до викидів багатьох видів забруднювачів у повітря.

Читайте також:
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03