Грецький острів першим на планеті досягнув нульового рівня відходів

СВІТ
05 серпня, 20:00
Грецький острів першим на планеті досягнув нульового рівня відходів
Фото: The Mayor

Нарешті з акваторії охопленого пекельною спекою Егейського моря стали надходити позитивні, а не тривожні звістки.

Маленька частка суходолу під назвою Тілос з архіпелагу Додеканес тепер сертифікований як перший у світі острів без відходів.

Уже зараз там немає ні звалищ, ані баків для сміття, ні поліетиленових пакетів, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Mayor".

Як вдалося з'ясувати, наявний єдиний на острові Тілос полігон закрили ще кілька років тому, розпочавши системну рекультивацію ділянки, а 90% відходів переробляється.

За минуле десятиліття обсяг річних відходів на душу населення зменшився майже вдвічі: з 770 до 440 кілограмів, – це сталося завдяки рішучим діям місцевої влади.

«Ми навчили людей правильно поводитися зі сміттям та видали пакети для сортування. А щоби стежити за вивезенням сміття, запустили спеціальну систему моніторингу. Без зайвого перебільшення скажу, Тілос здійснив справжню неперевершену зелену революцію. Ми у лідерах глобальних екозмін і це надихає», – прокоментувала ситуацію голова місцевого муніципалітету пані Марія Камма.

Водночас жінка уточнила, що запроваджену на острові практику із поводженням зі сміттям активно запозичили керівники сусідніх громад, які хочуть жити в екологічно чистому середовищі.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, діяльність людини призводить до викидів багатьох видів забруднювачів у повітря.

Читайте також:
Життя
Індійська столиця найдовше у році щільно оповита токсичним серпанком. Встановлено, що Нью-Делі є найбільш забрудненим містом на планеті.
05 листопада, 07:51
Життя
Зміни клімату і зростання рівня атмосферної температури негативно впливають на планету. До кінця століття деякі види флори й фауни вимруть.
03 листопада, 06:59
Світ
2023-й стане роком надмірних промислових викидів і рекордної середньої температури на планеті. Рівень вуглекислого газу невпинно зростає.
19 жовтня, 21:52
Світ
США викачують стільки підземних вод , що земля починає розколюватися в південно-західних частинах країни на милі поспіль.
12 вересня, 13:22
Світ
Сотні жителів Південної Кореї протестують проти плану Японії викидати ядерні стічні води в океан.
13 серпня, 09:11
Життя
Головні винуватці — пестициди та добрива.
07 червня, 13:42